Windows 7 yerine linux kurmak mantıklı mı?

Ben ise sadece sol tık yaptım.
Ondan önceki adımları ne ara yaptınız yahu?

Microsoft Edge'i aç.
Karşına çıkan şeyleri kabul et.
Ekstra sekmeleri kapat.
Google'a gir.
Tarayıcı .exe dosyası indir.
.exe dosyasını çalıştır.
İleri ileri de.
Tarayıcıyı aç.
Kullanmaya başla.

Kesinlikle sadece sol tık yaptınız. Hem de tek tıklama ile.

Linux kullanmayı öğrenmeden kurmayın derim, sonra sıkıntı çekebilirsiniz.
Sadece tarayıcıda işi olan birinin pek zorlanacağını sanmıyorum. Linux Mint gibi basit ve yeni kullanıcılara uygun dağıtımlar tercih edilirse bence Windows 7'den çok daha iyi olur. Zaten sorunlarla karşılaşınca bazen sorarak bazen de kurcalayarak çözebilir.

Ondan önceki adımları ne ara yaptınız yahu?

Microsoft Edge'i aç.
Karşına çıkan şeyleri kabul et.
Ekstra sekmeleri kapat.
Google'a gir.
Tarayıcı .exe dosyası indir.
.exe dosyasını çalıştır.
İleri ileri de.
Tarayıcıyı aç.
Kullanmaya başla.

Kesinlikle sadece sol tık yaptınız. Hem de tek tıklama ile.
Hocam Microsoft Edge Windows'ta yüklü geliyor ya hani? Ha sorarsan bi de Microsoft hesabımı girdim hepsi bu kadar.

Hocam Microsoft Edge Windows'ta yüklü geliyor ya hani? Ha sorarsan bir de Microsoft hesabımı girdim hepsi bu kadar.

Zaten Microsoft Edge açılana kadar Linux Browser'ı çoktan kurmuş oluyor.
Hem Firefox yüklü gelen bir sürü dağıtımda var buna bakılırsa. Arch, Gentoo, Void gibi minimal dağıtımlarda elle kuruluyor.

Hocam Microsoft Edge Windows'ta yüklü geliyor ya hani? Ha sorarsan bi de Microsoft hesabımı girdim hepsi bu kadar.
Kullanan var kullanmayan var.
Sizin açınızdan elbette yapacak başka bir şeyiniz yok. En fazla Microsoft Edge güncel değil ise güncellersiniz bu kadar.
Ama başka tarayıcı kullanan kişiler için aynı durum söz konusu değil. Ondan bahsediyorum ben.

Kullanan var kullanmayan var.
Sizin açınızdan elbette yapacak başka bir şeyiniz yok. En fazla Microsoft Edge güncel değil ise güncellersiniz bu kadar.
Ama başka tarayıcı kullanan kişiler için aynı durum söz konusu değil. Ondan bahsediyorum ben.
Bu arada ben Linux'u kötülemiyorum. Yukarıda da belirttim
Kullandığım Linux Lite'da her türlü uygulama yüklü gelmişti ve bir de paket yükleyicisine de sahipti. Bana göre Windowstan geçmek için en güzel dağıtımlardan biri
Ama ters bir şey olduğu zaman eğer işi bilmiyorsa sudan çıkmış balığa dönüyor kullanan kişi.

Bu arada ben Linux'u kötülemiyorum. Yukarıda da belirttim
İsterseniz eleştirebilirsiniz, bu en doğal hakkınız.
Windows'un üstün olduğu noktalar var Linux tarafının üstün olduğu taraflar var.
Pratiklik anlamında bence Linux tarafı daha başarılı.

Herkeste öyle değil ben denediğimde siyah ekranda kalmıştı mesela. Linux oyun konusunda kötüdür. Ne kadar proton olsa bile. Linux'a hitap eden kesim bilgisayar öğrenmek isteyenler ve bilgisayarı kötü olanlardır.
DXVK sayesinde arada uçurum kalmadı, Bazı oyunlar daha iyi bile çalışıyor.
Yazacağın kod satırlarca bir şey değil, çok basit;
sudo apt install firefox
sudo pacman -s firefox
sudo emerge firefox
Gibi.
Ayrıca bunları yazmaya bile üşenenler için GNOME Software gibi uygulama katalogları da var.

Ayrıca çift tıklama ile dosya yürütmenin Linux'da olmadığını kim söyledi?
AppImage rezalettir, dağıtım agnostikliği yapacağız diye donanım hızlandırmayı tanımama gibi sorunları vardır.
Eki Görüntüle 1415484
Edge kullandığım için beni dışarıda tut. Alışkanlıkla alakalı bir durum.
Linux'da Edge var.

Son düzenleme:
Kullana kullana öğreniliyor evet ama direkt bilmeden geçince sıkıntılar oluyor. Online Linux kullanabileceği bazı siteler var oralardan denemesi onun için daha iyi olur. Hiç olmadı önce VirtualBox'a kurup öyle öğrenmesi gerek.
Hiç bilmeden geçtim ufak bir sorun bile yaşamadım. Aralıktan beri Gentoo kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı