Windows 7 Yüklü HDD Nasıl Sıfırlanır?

Sorunumu hallettim. Technopat'ın youtube kanalında bulabileceğiniz windows 10 kurulum rehberindekinin aynısını yaptım, tek fark benim anakartım eski olduğu için UEFI yerine BIOS seçeneğini işaretledim. Sonrasında BOOT menüsünden USB belleğimi seçip kurulumu başlattım. Temiz kurulum yapıp kurulum yapılacağı HDD yi seçtim ve normal bir şekilde kurdum.

Şunu da belirteyim kurulum yapılacak diski seçme kısmında kararsız kaldığım için "sil" seçeneğine dokunmadım. Bundan dolayı eski windows 7 verilerimin depolandığı "Windows.old" klasörü var
Evet silmediğiniz için eski kullanıcı verileri o klasöre aktarılır.

İnternette yaptığım kısa bi araştırmadan sonra zaten windows 10 ile gelen "Disk Cleanup" programıyla da windows.old klasörünü sildim.
Programsız da silebilirdiniz. Diske sağ tıkladıktan sonra, özelliklere tıklayıp, "Genel" sekmesinde "Diski Temizle"ye tıklayıp, son olarak "Sistem dosyalarını temizle"ye tıklayıp, yönetici onayı verdikten sonra, bir seçenek vardı tam hatırlamıyorum da onu seçtiğinizde "Windows.old" klasörü siliniyor.

Elimde içinde Windows 7 yüklü bir harddisk var, ben bu harddiski fabrika çıkışındaki haline geri getirmek ve içine Windows 10 kurmak istiyorum. Araştırdığımda "low level format" diye bir şey okudum. Ne yazık ki elimde tek harddisk var. Harddiski tamamen sıfırlamanın başka bir yolu var mı yoksa başka bir PC mi bulmalıyım ?
Ben farklı bir PC'ye takarak sıfırlamıştım. Fakat sıfırlamak için öncelikle işlem yapacağın bilgisayarı uykuya al. Sonrasında HDD'yi tak ve bilgisayarı aç. Bundan sonra biçimlendirebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı