Windows yüklü HDD nasıl sıfırlanır?

talha kaşıkcı

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski laptoptaki HDD'yi HDD kutusuna koyup taşınabilir hale getirmek istiyorum ama içinde Windows yüklü ben bunu HDD kutusuna koyduktan sonra USB bellek gibi biçimlendirip içindeki Windows'u silebilir miyim?

Arkadaşlar eski laptoptaki HDD'yi HDD kutusuna koyup taşınabilir hale getirmek istiyorum ama içinde Windows yüklü ben bunu HDD kutusuna koyduktan sonra USB bellek gibi biçimlendirip içindeki Windows'u silebilir miyim?

USB ile neden uğraşıyorsunki tak diski disk yönetiminden sil biçimlendir.

MiniTool Partition Wizard free indirip usb ile pc ye bağlayıp silebilirsiniz.

Format USB'sini ve HDD'i sisteme takın. Ardından format ekranına gelip diski biçimlendirin. Ardından format ekranından Windows kurmadan çıkın.
Eskiden çok kullanıyordum bu yöntemi.Yaş ilerledikçe mi ? nedir bilmem ama şuan zor geliyor.MiniTool Partition Wizard free ve Gparted candır.

Son düzenleme:
Format USB'sini ve HDD'i sisteme takın. Ardından format ekranına gelip diski biçimlendirin. Ardından format ekranından Windows kurmadan çıkın.

USB ile neden uğraşıyorsunki tak diski disk yönetiminden sil biçimlendir.

Minitool Partition wizard Free indirip USB ile PC'ye bağlayıp silebilirsiniz.

Eskiden çok kullanıyordum bu yöntemi. Yaş ilerledikçe mi? Nedir bilmem ama şu an zor geliyor. Minitool Partition wizard Free ve Gparted candır.

HDD'yi laptopa takmadan, direkt HDD kutusuna koyup sonra PC'ye bağlayıp yapamam mı? Tekrar takmaya üşeniyorum çünkü.

Geri
Yukarı