Windows yüklü HDD nasıl sıfırlanır?

joklin

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,
Laptopum da yer alan HDD diski çıkartıp yerine SSD taktım. Elimdeki HDD için kutu alıp taşınabilir harici disk olarak kullanıyorum. Disk boyutu 1TB ama bunun hepsini kullanamıyorum. Zannedersem içinde Windows yüklü olduğu için. Partition wizard kullanarak format atmayı denedim ama olmadı. Çözüm önerileriniz nedir?

Arkadaşlar merhaba,
Laptopum da yer alan HDD diski çıkartıp yerine SSD taktım. Elimdeki HDD için kutu alıp taşınabilir harici disk olarak kullanıyorum. Disk boyutu 1TB ama bunun hepsini kullanamıyorum. Zannedersem içinde Windows yüklü olduğu için. Partition wizard kullanarak format atmayı denedim ama olmadı. Çözüm önerileriniz nedir?
Low Level Format at.

Low Level Format at.

Her şeye durduk yere Low format atılmaz. Diske zarar verme riski var.

Arkadaşlar merhaba,

Başlat/Bilgisayar yönetimi/Disk yönetiminden silip kurabilirsin diski.

Bilgisayara takdığında Masaüstündeki Bu bilgisayara sağ tıkla Yönet de
Sol menüden Disk Yönetimine tıkla

1648120719567.png

Taktığın diske sağ tıkla biçimlendire tıkla

Her şeye durduk yere Low format atılmaz. Diske zarar verme riski var.

Başlat/Bilgisayar yönetimi/Disk yönetiminden silip kurabilirsin diski.
Bilgisayara takdığında Masaüstündeki Bu bilgisayara sağ tıkla Yönet de
Sol menüden Disk Yönetimine tıkla

Eki Görüntüle 1340757

Taktığın diske sağ tıkla biçimlendire tıkla
Partition Wizard ile denenmişken disk yönetimi ile denenmesi gereksiz.

Erken yorum yapmışım ☹️. Formatlama sorunsuz geçti. Partition tek parça ve tüm disk kapasitesi büyüklüğünde. Ama belli bir boyuta ulaştıktan sonra ek alana ihtiyacınız var uyarısı çıkıyor. Halbuki çok çok fazla boş alan var gözüküyor.

Geri
Yukarı