Çözüldü Windows 7'de çoğu uygulama açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heunzey

Hectopat
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
250 GB TR 200 SSD
Arkadaşlar daha önce de konusunu açtım, şimdi ben Windows 7 Home Premium kurdum ama Discord gibi programlar yüklenmiyor kulakliğimin driveri yüklemiyor bazen de okumuyor hatta kulaklık çalışır olmasi gerekirken gene kullanamıyorum. Bazi internetteki sitelere giremiyorum beyaz ekranda kalıyor ya da hata veriyor.
@Aqely arkadaşım yardımcı olabileceğini söylemiştin yardim edebilir misin?
Bir de herhangi bir siyah tema falan var mi? Gözlerim yoruluyor sürekli beyaza bakarken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kişi bilip bilmeden yorum yapmış. Güncellemeleri yapınca çoğu güncel program Windows 7'de çalışıyor. Hatta çoğu oyun bile çalışıyor. İlk dokunulmamış orjinal Wimdows 7 ISO'su ile format atınca çalışmıyor. Olan tüm güncellemeri yaparsanız çalışır ama size tavsiyem ESU bypass yapıp güvenlik için daha yeni güncellemeri de almanız olacak. Forumda rehberi var. Bu arada eğer denilem olur da Wimdows 7 2026'ya kadar ESU güncellemelerini alırsa eski sistemler için 8.1'den daha güvenli ve güncel bir işletim sistemi olcak ama şu anki hali ile 2023'e kadar da ESU bypass yöntemi ile gideri var 7'nin.
Not: Güncel sistemler için 10-11 öneriyom.

Çoğu kişi bilip bilmeden yorum yapmış. Güncellemeleri yapınca çoğu güncel program Windows 7'de çalışıyor. Hatta çoğu oyun bile çalışıyor. İlk dokunulmamış orijinal wimdows 7 ISO'su ile format atınca çalışmıyor. Olan tüm güncellemeri yaparsanız çalışır ama size tavsiyem esu bypass yapıp güvenlik için daha yeni güncellemeri de almanız olacak. Forumda rehberi var. Bu arada eğer denilem olur da wimdows 7 2026'ya kadar esu güncellemelerini alırsa eski sistemler için 8.1'den daha güvenli ve güncel bir işletim sistemi olacak ama şu anki hali ile 2023'e kadar da esu bypass yöntemi ile gideri var 7'nin.
Not: Güncel sistemler için 10-11 öneriyom.

Ben de şubat 2023'ü bekliyorum. Windows 7 ESU güncellemesi alırsa hemen bu bilgisayarıma Windows 7 kuracağım. Çünkü bilgisayarım eski ve en yeni olarak Windows 8.1 akıcı olarak çalışıyor. 😁

Selam yine ben, donanim kimligini birazdan atacağım yalnız RAM kullanma konusunda sıkıntım yok. Sorun işlemcide bir Google sekmesi açtığım zaman direk %100 kullanim oluyor bunu nasıl düşürebiliriz.

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_662311AD&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_662311AD
PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_0280
Yazan kimlikler bunlar ama hangisi üzerinden gideceğiz pek fikrim yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,7 KB · Görüntüleme: 10
Ayrıca bu driver çalışmadı diyelim, internetsiz kaldığınızda başka bir yerden bilgisayara driver atmak için bir imkanınız var mı?

Eski laptopumu güvenli mod ile girip kullanabiliyorum o şekilde diyelim.

Ayrıca bu kullandığım Windows 7 sürümünde ne güncelleme yapabiliyorum ne de aktifleştirebiliyorum hep hata veriyor. Bana nedense sanırsam en kullanışsız sürüm önerilmiş :/
Hocam bir de sadece direk ilk girdiği zaman %100 olmuyor çoğunlukla bir şey açarken filan %100 oluyor mesela örnek verirsem bir tane 2D oyun var Google'a yazınca çıkıyor onda bile kasıyor PC :/.
Ya aslında Windows 7 güncelleme Discord Spotify kulaklık yazılımı vs kurmak için yeterse Windows 8.1'e geçmeme gerek kalmayabilir ama sıkıntısı ne güncelleme yapıyor ne de aktifleştirilme yapılıyor hep hata veriyor.

Ayrıca bu kullandığım Windows 7 sürümünde ne güncelleme yapabiliyorum ne de aktifleştirebiliyorum hep hata veriyor. Bana nedense sanırsam en kullanışsız sürüm önerilmiş :/
Hocam bir de sadece direk ilk girdiği zaman %100 olmuyor çoğunlukla bir şey açarken filan %100 oluyor mesela örnek verirsem bir tane 2D oyun var Google'a yazınca çıkıyor onda bile kasıyor PC :/.
Ya aslında Windows 7 güncelleme Discord Spotify kulaklık yazılımı vs kurmak için yeterse Windows 8.1'e geçmeme gerek kalmayabilir ama sıkıntısı ne güncelleme yapıyor ne de aktifleştirilme yapılıyor hep hata veriyor.
Desteği bittiği için olsa gerek, çünkü desteği bitmeden önce Windows 7 kuranlarda böyle bir problem yok.

Geri
Yukarı