Windows 7'den 10'a yükseltirken 0xC1900101-0x40017 hatası

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Merhabalar, ben bugün Windows 10 yüklemeye karar verdim ve yüklerken bu hatayı aldım ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
USB ile temiz kurulum yapmanızı öneririm. Windows 7'den 10'a temiz kurulum olmadan yapılacak yükseltmelerde sistemsel hata olma olasılığı çok yüksek. Bu araçla USB'ye kurulum yapın ve sonrasında da USB'yi boot edip gerekli işlemleri uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
USB'yi Boot edin derken ne demek istediğinizi anlamadım.
@Enes3078

Direk İSO dosyasındaki setup.exe dosyasını çalıştırsam peki?

1. Kurulum usb'nizin ön yüklenebilir olduğundan emin olun

2. Windows kurulum dosyalarınızın eksiksiz ve tam olduğundan emin olun

3. BİOS ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olun

Windows 10 media creation tool --buradan-- indirin sayfa açıldıgı zaman “aracı şimdi indir’e” tıklayınWindows 10 un hangi sürüm ve mimarini kullanıyorsanız iso dosyası olarak indirin

indirdiğiniz iso dosyası ile önyüklenebilir usb veya DVD medyası oluşturun bunun için usb takın ve komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırın bunun için Arama kutusuna ve cmd yazın ve yönetici olarak çalıştırın komutları uygulayın

NOT : bilgisayarınıza boş bir tane usb takın ve boyutu 4 GB olsun aşağıdaki komutları uygulayın

Görüntü

assign yazdıktan sonra Windows kurulum dosyalarını USB'ye kopyalayın ve bilgisayarı yeniden başlatın

BİOS girin BOOT menüsünden usb'yi ilk sıraya alın kaydedin bilgisayarı yeniden başlatın ve aşağıdaki ekran gelir temiz kuruluma başlayın

RESİM 1

Görüntü

RESİM 2

Görüntü

RESİM 3

bu kısımda ürün anahtarını girebilir veya girmeden bu kısmı atlayabilirsiniz ürün anahtarınız anakartınıza djital imza olarak kaydedildiğinden dolayı kurulumdan sonra etkinleşecektir

Görüntü

RESİM 4

bu kısımda Windows hangi sürüm ve mimari kullanıyorsanız seçip ileri yapın

Görüntü

RESİM 5

Görüntü

RESİM 6

Görüntü

RESİM 7

bu kısımda disklerin hepsini silelim

Görüntü

RESİM 8

Görüntü

RESİM 9

bu kısımda bilgisayarı başlatmadan önce Windows kurulum usb nizi veya DVD nizi çıkartın

Görüntü

RESİM 10

Görüntü

RESİM 11

Microsoft hesabınız varsa girin yoksa daha sonra oluşturmak üzere bu adımı atlayabilirsiniz

Görüntü

Kaynak: 0xC1900101-0x40017 second boot hatası

Denemeye değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı