Windows 7'den vazgeçemiyorum

Winaero Tweaker ile Aero Lite'i aktif edebilirsiniz.
Tamamıyla bir aero teması için eski sürüm bir Windows kullanmanız gerektiğini duydum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir şey buldum ama yerini doldurur mu emin değilim.

Yeni bir bilgisayar topladım ve Windows 11 yükledim. Biraz kullanmaya "çalıştıktan" sonra 11'i silip 10'a geçtim. 10'da 1-2 hafta kalıp 7 yükledim. Şu an mutluyum ancak iki sürücü kurulamıyor (biri ekran kartı). 11 ya da 10'a geçmem lazım. Bu Windows'ları 7'ye benzetebilmenin bir yolu var mı, yoksa 7'de kullanırım sıkıntı yok. Eski ve tehlikeli olması umurumda değil çünkü internetten nadiren dosya indiriyorum ve Anti-Virüs yazılımım var. Grafik kartı çalışmazsa değiştiririm.
Alışmak zorundasınız. Sürücüler kurulmaz ise sorunlar çıkar. Zaten eski bir işletim sistemi ile tam performans alamazsınız. Windows 11 kurmanız şart (veya 10). Şöyle düşünün, eski bir işletim sisteminde güvenliğimi ve dosyalarımı riske atıp performansı hiçe saymak mı? Yoksa yeni işletim sistemine alışıp tam performans ile devam etmek mi? Bence soruyu bu şekilde düşünürseniz anlayacaksınız.

Peki 10'u 7'ye benzetebiliyor muyuz? Zaten 10'u sevmiyorum ama en azından çekilebilir olsun istiyorum.
Hocam StartIsBack Uygulaması ile Görev Çubuğu Görünümünü ve Başlat Menüsünü Windows 7 gibi yapabilirsiniz.
Birde bulursanız Windows 7 İcon Pack tamamdır.

Ekran görüntüsü 2022-10-22 221505.png

Son düzenleme:
RTX 2060 (7'de çalışmasını beklemiyordum zaten)
Nvidia'nın sitesinde Windows 7 64-bit uyumlu ekran kartı sürücüsü görünüyor. En son 2 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanmış.

(Türkçe) Link : https://tr.download.nvidia.com/Windows/473.81/473.81-desktop-win7-64bit-international-whql.exe

Eğer Windows 7 ye DirectX 12 sürümü entegre değilse muhtemelen Ray Tracing, DLSS ve DirectX 12 kullanamayacaksınız. (Eğer bir hatam yoksa Windows 7 DirectX 12 desteği kazanmıştı lakin yine de emin değilim. Şahsen test etmedim. RT özelliğinin çalışması için DirectX 12 sürümü şart. Eğer destek tam anlamıyla varsa kullanabilmelisiniz teorik olarak.)

Son düzenleme:
Nvidia'nın sitesinde Windows 7 64-bit uyumlu ekran kartı sürücüsü görünüyor. En son 2 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanmış.

(Türkçe) Link : https://tr.download.nvidia.com/Windows/473.81/473.81-desktop-win7-64bit-international-whql.exe

Eğer Windows 7 ye DirectX 12 sürümü entegre değilse muhtemelen Ray Tracing, DLSS ve DirectX 12 kullanamayacaksınız. (Eğer bir hatam yoksa Windows 7 DirectX 12 desteği kazanmıştı lakin yine de emin değilim. Şahsen test etmedim. RT özelliğinin çalışması için DirectX 12 sürümü şart. Eğer destek tam anlamıyla varsa kullanabilmelisiniz teorik olarak.)
VULKAN'da da çalışmakta. Ancak çoğu oyun DirectX 12 ile Ray Tracing, DLSS özelliği kullanıyor.

AMD Ryzen 7
RTX 2060 (7'de çalışmasını beklemiyordum zaten)
16 GB RAM
500 GB SSD 1 TB HDD
Başka bir şey istiyorsanız yazayım.

RTX 2060 Windows 7'de çalışıyor hocam ben 1650 mi bile Windows 7'de kullandım.

NVIDIA'nın sitesinde Windows 7 64-bit uyumlu ekran kartı sürücüsü görünüyor. En son 2 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanmış.

(Türkçe) Link: https://tr.download.nvidia.com/Windows/473.81/473.81-desktop-win7-64bit-international-whql.exe

Eğer Windows 7'ye DirectX 12 sürümü entegre değilse muhtemelen Ray Tracing, DLSS ve DirectX 12 kullanamayacaksınız. (Eğer bir hatam yoksa Windows 7 DirectX 12 desteği kazanmıştı lakin yine de emin değilim. Şahsen test etmedim. RT özelliğinin çalışması için DirectX 12 sürümü şart. Eğer destek tam anlamıyla varsa kullanabilmelisiniz teorik olarak.)

Doom Eternal gibi Vulkan kullanan oyunlarda RT ve DLSS kullanılabiliyor ama çoğu DX12 API'sini kullanıyor.

Geri
Yukarı