Windows 7'den memnun musunuz?

Değilim, update 2 GB RAM yiyordu çünkü:

8.1 varken neden 7 kullanılır anlamıyorum...

Hem daha şık hem daha hızlı hem daha az kaynak tüketiyor hem de daha yeni destek alıyor.

Memnundum. Ta ki yeni nesil oyunlari desteklememeye ve sorun cikarmaya baslayana kadar.
Haklısınız. Ama bu Windows 7'nin kötü veya eksik bir işletim sistemi olduğunu göstermez. Biliyorsunuz ki yıllar önce GTA 4 yalnızca Windows Vista ve üstü ile uyumlu olarak çıkmıştı ancak daha sonra bir crack'ci GTA 4'ü XP'de de çalıştırmayı başarmıştı. Yani şu anda da aynısı oluyor. En yeni oyunlar, RTX teknolojisi, yeni driverlar vb. Microsoft zorladığı için Windows 7'de çalışmıyor. Bunlar hep Microsoft'un suçu. Mesela Google Chrome 89 Windows Vista'da kernel hatası veriyor, Microsoft, Windows Vista'ya kernel güncellemesi yapabilirdi ama yapmadı. Onun yerine Extended Kernel denilen official olmayan bir mod çıktı Vista için.

Yani Windows 7 eskimiyor, Microsoft eskitmeye çalışıyor. Ama yapabilecek birşeyimiz yok. Artık zorla da olsa Windows 10'a geçiş yapmak "zorundayız". :(

Edit: Geçenlerde Python da Windows 7 için desteği kesti. Artık Python 3.9 Windows 7 uyumlu değil. NEDEN ACABA? (!)
8.1 varken neden 7 kullanılır anlamıyorum...

Hem daha şık hem daha hızlı hem daha az kaynak tüketiyor hem de daha yeni destek alıyor.
Windows 7'nin daha güzel olduğunu düşünenler var.

Geri
Yukarı