Windows 7'den Windows 10'a geçiş sonrası yapılacaklar

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun uğraşlar sonrası Windows 7'den kurtuldum. Bu sabah Windows 10'a yükseltme yaptım. Aslında UEFI kurulum deneyecekti fakat zahmetli olduğu için buna karar verdim. Aygıt yöneticisinde güncellemelere baktım. Lenovo'nun kendi sitesinden tüm sürücüleri indirip kurdum (istemediklerimi sildim). Üstüne Cortana, OneDrive ve Edge gibi uygulamaları kapattım. Sorularım var.

1) Ekteki görev yöneticisindeki işlemci 2.00GHz Boost ile 2.60GHz olması gerekir iken ortalama 2.80 2.90 arasında davranıyor. Garip geldi neden böyle oluyor Windows 7'de iken bu sorun yoktu.

2) Açılış hızı çok düşük. Neler yapmam gerek daha?

3) Genel anlamda da yavaş bir yere ilk girişimde donuyor. Yeni olduğu için önbellekleme mi yapıyor?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisinde ünlem olan sürücülerin Donanım kimliklerini paylaş. Windows update ile isteğe bağlı güncellemeler dahil hepsini yap.

2) Açılış hızı çok düşük. Neler yapmam gerek daha?
Sistemde hangi marka SSD var?
1) Ekteki görev yöneticisindeki işlemci 2.00GHz Boost ile 2.60GHz olması gerekir iken ortalama 2.80 2.90 arasında davranıyor. Garip geldi neden böyle oluyor Windows 7'de iken bu sorun yoktu.
Laoptop yüksek performansta ise olabilir.

Sanırım 7 gün sonra hızlanabilir bende 7'den 10'a yükselttim ilk 7 gün dönüş süresi vardı sanırım 7 gün sonra Windows 7 dosyaları silinince hızlanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı