Windows 7'den Windows 10'a Geçmek

Yükseltmeli miyim?

• Yükselt

Oy: 4 44,4%
  • Yükseltme

Oy: 5 55,6%

• Oy verenlerin toplamı
    9
Öğrencilere MSDN üyeliği veriliyorsa neden MSDN'ye kayıt olmak isteyince para isteniyor? Öğrencilere DreamSpark veriliyor ücretsiz olarak. Fakat lisansı aldığım yerde DreamSpark lisansları satılmıyor. Satılmış olsa zaten şikayet edilirdi. Ayrıca lisans ile sıkıntı olursa satıcı zaten ilgilenir. Lisansı satan o. Sıkıntı çıkarsa elbette kontrol eder anahtarı.
Burda bahsedilenler Amerika, İngiltere gibi ülkelerdeki üniversitelerde bilgisayar üzerine okuyan öğrenci ve hocalar. (Adrese bakarsan "http://www.win7key.co.uk/" [.co.uk] ile bitiyor bu da domainin İngiltere'ye kayılı olduğunu gösteriyor. Ayrıntılı bilgi için: domain Birleşik Krallık | easyname)
MSDN kayıt işleminde ücret alınmasının öğrencilere MSDN üyeliği verilmesiyle ilgisi nedir? Bir çelişki yok.
Lisansların hiç birine Dream spark lisansı yazamazlar zaten. Satıcı ilgilenmiyorum derse ne yapacaksınız?
Yukarıda verdiğim olacağını düşündüğünüz şeylerin nasıl olduğuna dair yaşanmış bir örnek.

Eğer böyle bir olay yaşarsanız beni daha iyi anlarsınız yoksa dışarıdan bu şekilde bakarak anlamak herkes için mümkün olmamaktadır.
Bir atasözüyle bu mesajı bitiriyorum.
Bir musibet bin nasihatten iyidir.

Anlamına buradan bakabilirsiniz.

@Sterben

Son düzenleme:
Eğer saçma sapan sitelerden ve güvenilmeyen satıcılardan alışveriş yapılırsa tabii ki böyle sıkıntılar doğabilir. Sanırım bu atasözünün anlamını verdiğiniz linklerdeki kişiler gayet iyi biliyor. Ayrıca her satıcı dolandırmaz. Bir de bunu düşünün siz. Ayrıca bu kadar olumsuz düşüncelerinizden internetten hiçbir şey almadığınız belli. Unutmayın; Herkes dolandırıcı değil!

Eğer saçma sapan sitelerden ve güvenilmeyen satıcılardan alışveriş yapılırsa tabii ki böyle sıkıntılar doğabilir. Sanırım bu atasözünün anlamını verdiğiniz linklerdeki kişiler gayet iyi biliyor. Ayrıca her satıcı dolandırmaz. Bir de bunu düşünün siz. Ayrıca bu kadar olumsuz düşüncelerinizden internetten hiçbir şey almadığınız belli. Unutmayın; Herkes dolandırıcı değil!
Ben herkes veya her satıcı dolandırıcıdır demedim ve hiç bir isim vermeden genel olasılıklar üzerine yaşanmış bir örnek ile uyarı yaptım.
Ortada bir dolandırma olur veya olmaz ben keylerin nasıl temin edildiğinin açıkça belli olmadığını söyledim ve elde edilme ihtimallerinden birini Microsoft'un sayfasındaki yaşanmış bir olaydan aktarmak için alıntı yaptım ve ilgili olayın anlatıldığı linki paylaştım.

Verdiğim link atasözlerini ve anlamlarını içeren bir sözlük sitesi.
@Sterben

Bakın verdiğim linkte 83 kişi bu satıcıdan alışveriş yapmış (Hatta aynı satıcının 8.1 Pro ürününü en az 100 kişi satın almış). Kimse olumsuz yorum yapmamış. Demek ki bir sıkıntı çıkmamış. Yani bence arkadaş isterse satın alabilir. Ayrıca bu kadarı yeter. Arkadaş isterse alır. Ben sadece bu kadar kişi almışsa demek ki satıcı güvenilir diye düşünerek önerdim. 400 TL vermek istiyorsa verebilir tabii ki. Bu da bir tercih.

Yükseltme onun yerine Windows 10'u satın al ve yasal kullan.
http://www.microsoftstore.com/store/msmea/tr_TR/cat/Windows-10/categoryID.70044300

Yok ben bu fiyattan Windows satın almam/alamam dersen Linux kullanmaya başlamanı öneriririm.
Eskiden linux kullanıyordum kısayollar falan olmuyor ya bir Windows değil :D

VirtualBox üzerine korsan Windows 7 kurmuştum. Onu ISO dosyası ile yükselttim ve orjinal olduğu yazıyordu Ayarlar'da :D. Komut İstemi ile de baktım (slmgr /dli, slmgr /dlv, slmgr /xpr), "Makine kalıcı olarak etkinleşti" yazıyor. Tabii ki ilerde Microsoft, korsan Windows 10'lar için bir hamle yaparsa orasını bilemem. Ama bence kesinlikle geçin. Windows 7'den daha iyi ve hızlı. Taskbar zaten neredeyse aynı Windows 7 ile (işlevsel açıdan). Başlat menüsü de gayet canlı ve kutucuklarla çok hoş. Bence geçin ;). (Yine de korsanı desteklemiyorum, bunu da söyleyeyim :D:dur:.)

Aynen bende ondan korkuyorum. Windows bu Aktivasyon Key'lerinin sayın alınmadan kullanıldığının farkındadır diye düşünüyorum. Sanki kendi işletim sistemine virüs bulaştırıp bir pislik yapacakmış gibi geliyor :D Bilemedim ya ne yapayım? İşlevsel olarak sormadım görünüm olarak göz alışıyor mu? :D

Ben herkes veya her satıcı dolandırıcıdır demedim ve hiç bir isim vermeden genel olasılıklar üzerine yaşanmış bir örnek ile uyarı yaptım.
Ortada bir dolandırma olur veya olmaz ben keylerin nasıl temin edildiğinin açıkça belli olmadığını söyledim ve elde edilme ihtimallerinden birini Microsoft'un sayfasındaki yaşanmış bir olaydan aktarmak için alıntı yaptım ve ilgili olayın anlatıldığı linki paylaştım.

Verdiğim link atasözlerini ve anlamlarını içeren bir sözlük sitesi.
@Sterben

Bakın verdiğim linkte 83 kişi bu satıcıdan alışveriş yapmış (Hatta aynı satıcının 8.1 Pro ürününü en az 100 kişi satın almış). Kimse olumsuz yorum yapmamış. Demek ki bir sıkıntı çıkmamış. Yani bence arkadaş isterse satın alabilir. Ayrıca bu kadarı yeter. Arkadaş isterse alır. Ben sadece bu kadar kişi almışsa demek ki satıcı güvenilir diye düşünerek önerdim. 400 TL vermek istiyorsa verebilir tabii ki. Bu da bir tercih.

Tamam sakin olun ya :(

Aynen bende ondan korkuyorum. Windows bu Aktivasyon Key'lerinin sayın alınmadan kullanıldığının farkındadır diye düşünüyorum. Sanki kendi işletim sistemine virüs bulaştırıp bir pislik yapacakmış gibi geliyor :D Bilemedim ya ne yapayım? İşlevsel olarak sormadım görünüm olarak göz alışıyor mu? :D
Microsoft şimdilik bir şey yapmıyor (Şimdilik :D). Bence geçin gitsin (y). Kullandıkça alışırsınız zaten görünümüne. Ben ilk yükselttiğimde "Bilgisayarım" simgesini nereden getireceğimi bulamamıştım :D. Ama kullandıkça alışıyorsunuz Windows 10'a.

Microsoft şimdilik bir şey yapmıyor (Şimdilik :D). Bence geçin gitsin (y). Kullandıkça alışırsınız zaten görünümüne. Ben ilk yükselttiğimde "Bilgisayarım" simgesini nereden getireceğimi bulamamıştım :D. Ama kullandıkça alışıyorsunuz Windows 10'a.
Pekiii böyle tek tıkla Windows 10'a geçebiliyorum ama 10'dan 7'ye geçebilecek miyim? Downgrade gibi bir şey yani :D O şimdilik olayından korkuyorum. Benim diğer konumu okuduysanız bilirsiniz bilgisayar reset atıyor. Yazılımsal olma ihtimalini düşünüp 10'a geçip geçmemeyi soruyorum. [Sadece oyuna girince o da 2 belirli oyun : Lucius ve Saints Row IV (Oyunlar orjinal Steam üzerinden oynuyorum.)]

Windows 7 key grupta satılıyor. 35 TL. Korsna kesinlikle kullanmayın. Yalınz ekran kartı driverinin zararı olabiliyormuş galiba. Sıkı bir araştırma yapın. 7 eskidi zaten. En kötü Win 8.1'e geçin.

Satılık - Windows7 Pro Key
8.1'e asla asla asla geçmem. 1. Sebebi olarak zaten bütün dosyalarımı kaybedeceğim.

Ayarlar, Güncelleştirme ve Kurtarma, Kurtarma'ya gelip "Windows 8.1'e Geri Dön" veya "Windows 7'ye Geri Dön" seçeneğini seçersiniz.

Bu arada, C:\'deki Windows.old klasörünü silerseniz dönemezsiniz.

8.1'e de yükseltebilirsiniz lisansınız olursa. Windows 10'a kadar yükselte yükselte gidersiniz :D.

Hocam oyunlarda sorun çıkarır demedim. Cs go ve Payday 2 oynadım Windows 10'da sorun çıkarmadı. Sadece Görüntü Sürücüsü Hatası aldım veya onu da basit bir şekilde çözdüm. Ama driverler ekran kartı problemlerini yol açabiliyormuş galiba. (Nvidia Kartlarda Geçerli). Key alın derim. Orjinallik iyidir. Crack zaten başlı başına bir virüstür. Win 7 mi 10 mu derseniz. Biraz sorunları olsa da Windows 10. Ama tabiki her şeyi göze alarak geçin Windows 10'a.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı