Windows 7'den Windows 10'a yükseltme

• Konuyu başlatan grkn14
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 15B

grkn14

Hectopat
Yer
WORLD
Daha fazla  
Media Creation Tool indirdim, yükselte tıklarsam Windows 10 kurulur mu dosyalarım ve programlarım silinmeden yoksa ISO dosyası mı oluşturmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Veya anakartınızda daha önce lisanslı bir Win7-Win8 veya Win10 yüklendiyse eğer onun lisansı yeni yüklediğinz Win10 tarafından otomatik tanınır. Yani Windows10 işletim sistemi lisansı anakarta yazıyor. Anakart değişmediği sürece sistem her formatta bu lisansı tanımaya devam eder.

Windows etkinleştirilmiş görünüyor. Microsoft hesabınızla giriş yaptıysanız otomatik olarak etkinleştirilmiş olabilir. Aynı hesapla daha önce etkinleştirme yaptıysanız olması gereken de buydu zaten :) Yapmanız gereken bir şey yok anlaşılan.

Ücretsiz yükseltme verildiği zaman yükseltmiştim microsoft hesabımla giriş yapmıştım demekki tam hatırlamıyorum ama beğenmeyip geri 7 'ye dönmüştüm.

Ücretsiz yükseltme verildiği zaman yükseltmiştim microsoft hesabımla giriş yapmıştım demekki tam hatırlamıyorum ama beğenmeyip geri 7 'ye dönmüştüm.
Yani önce ki windows7'niz orijinaldi o halde... :) isabet olmuş güle güle kullan. Ayrıca temiz ve güncel kurulum yaparsan, çok daha iyi olduğunu görürsün Win10un ama SSD ile kullanmanı ayrıca tavsiye ederim.

@Berat Berkan Topal haklı. Bir kereliğine mahsus yükselttiğinizde anakartınıza da lisans kayıt ediliyor. Bu şekilde de etkinleşebilir. Ve SSD'yi ben de kesinlikle tavsiye ederim, HDD ile gerçekten çekilmiyor. Dizüstünde maalesef 5400 RPM bir HDD var ve SSD ile hız farkı bayağı bariz. Google Chrome'u kapatmıyorum sonra açılması yavaş oluyor diye :dikkatli:

Yani önce ki windows7'niz orijinaldi o halde... :) isabet olmuş güle güle kullan. Ayrıca temiz ve güncel kurulum yaparsan, çok daha iyi olduğunu görürsün Win10un ama SSD ile kullanmanı ayrıca tavsiye ederim.

Bende temiz kurdum zaten sistemi şuan gayet stabil ve hızlı windows 7 ye göre çok iyi bence.Yakın zamanda ssd alacağım inşallah yorumunuz için teşekkürler.☺

@Berat Berkan Topal haklı. Bir kereliğine mahsus yükselttiğinizde anakartınıza da lisans kayıt ediliyor. Bu şekilde de etkinleşebilir. Ve SSD'yi ben de kesinlikle tavsiye ederim, HDD ile gerçekten çekilmiyor. Dizüstünde maalesef 5400 RPM bir HDD var ve SSD ile hız farkı bayağı bariz. Google Chrome'u kapatmıyorum sonra açılması yavaş oluyor diye :dikkatli:

Anakartı 2.el aldım ben anakarttada kayıtlı olabilir dediğiniz gibi.Benim HDD 7200 rpm bende hiç SSD denemedim bir ara alıp deneyeceğim teşekkürler yorumunuz için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı