Windows 7'den Windows 8.1 yükseltme

zylenix

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Öncelikle merhaba, Recep Baltaş'ın paylaştığı 8.1 RTM konusunda bazı sorularım olacak. Bu windows 8.1 kurduğumda deneme sürümü mü olacak yoksa orjinal windows 8.1'e sahip olacak mıyım?
Diğer bir konu ise windows 8.1 yüklerken yerel disk seçenekleri çıktığında hiçbir işlem yapmazsam herhangi bir sorun çıkmaz değil mi? Yani biçimlendirmek istemiyorum tabi bu bana kalmış bir şey galiba.
Ve son olarak windows 8.1 yükledikten sonra bütün dosyalarımız silinip baştan kurmamız mı gerekiyor, yedekleme şansımız falan yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlıklı yükleme için sıfırdan kurulum yapmanızı tavsiye ederim verilerinizi D: sürücüsünde yedekleyin ve C: sürücüsüne yani Windows 7'nin olduğu kısma yükleme yapman gerek ayrıca Recep abinin paylaştığı dosya el değmemiş orijinal ISO dosyasıdır elinde satın aldığın bir Windows 8.1 ürün anahtarı varsa kurulumda yazıp yüklersin yoksa illegal yollardan yüklemen gerek. Ama bu forumda illegal yollara izin verilmiyor. Google'den ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Anladım teşekkürler , peki kurulumda bi sorun yaşarsam windows 7'e geri dönme şansım var mı ?

Windows 7'e geri dönme şansınız vardır. USB kurtarma sürücüsü oluşturarak.

Sıfırdan kurulum yaparsanız daha iyi olur. Verileri D: sürücüsüne atın. Windows 7 kurulu olan diski silin. Windows 8.1 daha iyi ve güncel bir sistem alışınca geri dönmeyi düşünmezsiniz. Ama yine dönmeyi düşünüyorsanız sanal makineye kurup deneyebilirsiniz Windows 8.1. Beğenirseniz kendi makinenize kurarsınız.

Cevaplarınız için teşekkürler fakat son açılan konulara baktığımda windows 8.1'e geçenlerin bayağı sorun yaşayıp konu açtığını görüyorum ki zaten etkinleştirme koduda bulamadım , yinede yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı