Windows 7'den Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

SSD ve RAM kendim satın alıp taktım laptopa etkisi oldu. Windows 10 da denedim fakat dediğim gibi çok saçma şekilde oyunlarda düşük FPS aldım. Şimdi eski işletim sistemine döneceğim W 8.1 Single Language. Umarım sorunlarım düzelir webcam bile açamıyorum. Aygıt yöneticisinde ünlem gösteren bilinmeyen aygıtlar var.

Ben de Laptop'umda kurulu gelen Windows 8.1 SL kullanıyorum. Windows 7 ve Windows 10 denemelerim oldu. Windows 10'dan SSD olmadığı için verim alamadım. Windows 7'de çok eski olduğu için orta yolu olan Windows 8.1'de karar kıldım. Şimdilik memnunum. SSD aldığım zaman Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum.

grundig gnb 1588 b1 i5 laptop markam bu. kendim ram ve ssd alıp taktım öyle biraz iyi oldu.

Tabii
Bende zamanında bilinmeyen aygıt sorununu yaşamıştım ama çözmüştüm. Çözümünü rehber şeklinde bulursam hemen buraya atacağım. Belki de sırf bu yüzden sorun yaşıyor olabilirsin.

Windows 7'nin desteği biteli yıllar oluyor. Win 8 de önümüzdeki yıl desteği kesecek. Bu desteği kesme işleri sizi ilgilendirmiyorsa dediğiniz gibi Win 8.1 Home Single Language'ye geçebilirsiniz. Ben de kullanmıştım gayet iyi.

Çok teşekkür ederim. Araştırdım fakat ne yapıp ne ettiysem bulamadım :(
Ben şu şekilde çözmüştüm sorunu. Bunu bir dene. Olmazsa yeniden buraya yaz.

Eğer rehberi anlayamazsan bu videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben şu şekilde çözmüştüm sorunu. Bunu bir dene. Olmazsa yeniden buraya yaz.

Eğer rehberi anlayamazsan bu videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi veya konudaki gibi çıkmadı yine de orada çıkan kodları tarattım fakat bir sonuca varamadım :( şimdi W 8.1 Single Language yükleyeceğim. Sorunum düzelir ise bildiririm teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 22.PNG
    22.PNG
    97,1 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    93,8 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı22.PNG
    Ekran Alıntısı22.PNG
    99 KB · Görüntüleme: 12
Videodaki gibi veya konudaki gibi çıkmadı yine de orada çıkan kodları tarattım fakat bir sonuca varamadım :( şimdi W 8.1 Single Language yükleyeceğim. Sorunum düzelir ise bildiririm teşekkür ederim.

Umarım sorununuz düzelir.

Laptopumu 10 sene önce aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Aldığımda Windows 8.1 işletim sistemi yüklü idi. Şimdi ise Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum çünkü daha seri Windows 10'a göre. Windows 10 da oyunlarda sıkıntılar yaşıyordum. Eski işletim sistemine geri dönsem sıkıntılar yaşar mıyım? Windows 7 de kamera gibi bazı şeyler artık çalışmaz hale geldi. Windows 10'a geçiş yapmakta istemiyorum çünkü oyunlarda sıkıntılar FPS düşüşleri yaşıyorum.

Ayrıca aklıma bir şey geldi tabii artık 8.1 yükleyip yüklememek size kalmış. Acaba Windows 10'da görselde belirttiğim yerler %100 mü? Çünkü eğer %100 olursa genelde ani FPS düşüşleri yaşarsınız. Ve ayrıca Windows 7'de yaptığınız özel bir ayar var mıydı FPS arttırmak için?
gs.png

Umarım sorununuz düzelir.

Ayrıca aklıma bir şey geldi tabii artık 8.1 yükleyip yüklememek size kalmış. Acaba Windows 10'da görselde belirttiğim yerler %100 mü? Çünkü eğer %100 olursa genelde ani FPS düşüşleri yaşarsınız. Ve ayrıca Windows 7'de yaptığınız özel bir ayar var mıydı FPS arttırmak için?Eki Görüntüle 1421221

Evet bu çözümü bir videoda görüp denemiştim etkisi olmadı. Windows 7 de ayrıyeten kullandığım bir ayar yoktu. Şu anda Windows 8.1 yükledim ve güncelleştirmeler yapıyorum. Kamera uygulamasını açtığımda şu şekilde bir ekran geldi. Laptop kullanıyorum çok saçma değil mi? Bunun için ayrı bir konu açmalımıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    12,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Evet bu çözümü bir videoda görüp denemiştim etkisi olmadı. Windows 7 de ayrıyeten kullandığım bir ayar yoktu. Şu anda Windows 8.1 yükledim ve güncelleştirmeler yapıyorum. Kamera uygulamasını açtığımda şu şekilde bir ekran geldi. Laptop kullanıyorum çok saçma değil mi? Bunun için ayrı bir konu açmalı mıyım?

Kameranızın driverını yüklediniz mi?
(Veya güncel mi?)

Kameranızın driverını yüklediniz mi?
(Veya güncel mi?)

Aygıt yöneticisine bakıyorum kameraya dair hiçbir şey göremedim. Görüntüleme aygıtları olması lazımdı fakat yok. Şimdi Windows güncelleştirmelerini yapıyorum fakat düzelmez gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    568,2 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı