Windows 7'ye geçmeli miyim?

Benim işletim sistemim kötü olduğundan Windows 7'ye geçmek istiyorum mantıklı mı? Ha bir de Windows 7ye ücretsiz kolayca geçebilir miyim?

Hocam konu 2010'dan falan kalmadıysa geçin bence. Windows 7 ücretsiz diye biliyorum XP sadece kodluydu o da internette var.

Benim işletim sistemim kötü olduğundan Windows 7'ye geçmek istiyorum mantıklı mı? Ha bir de Windows 7ye ücretsiz kolayca geçebilir miyim?
Windows 7'ye geçmek yerine hafif bir windows 10 sürümü kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Win7'nin çoğu şeyden desteği bitti.

Windows 7'ye çoğu şirket program desteğini kesiyor. Diğerleri gibi berbat çalışan "Defender yok." demeyeceğim. O başka programlarla halledilebilecek sorun ancak Windows 7'de çoğu program için güncelleme alamayacaksınız. Özellikle bu konu tarayıcılarda çok önemli çünkü eski sürüm kullanmaya devam ettikçe güvenliksiz durumda kalacaksınız. Revi OS gibi modlu bir Windows 10 sürümü kullanabilirsiniz.

Benim işletim sistemim kötü olduğundan Windows 7'ye geçmek istiyorum mantıklı mı? Ha bir de Windows 7'ye ücretsiz kolayca geçebilir miyim?

Hocam Windows 7 ultiden Windows 10 Home geçirdim birkaç tane eski sistemi. Çift çekirdek Celeron, GT220 gibi bileşenleri olan sistemdi bu ve Windows'tan ince performans ayarları yapıp Windows 10 rahat çalıştırabiliyorum. Windows 7 geçebilecekseniz Windows 10 da geçebilirsiniz.

Hard disk kullanıyorsanız 7 daha iyi gelebilir ama 10 kullanmak daha mantıklı. Hard disk ile o hantallığı Windows 7 de de hissedersiniz. Windows 10 Enterprise LTSC 2019 önerimdir. Ama GPU VRAM 512 MB ise Windows 7 öneririm. Windows 10 da dwm VRAM'i yarı yarıya kullanıyor. En basit oyunlarda bile drop girerken Windows 7 de öyle bir sorun yaşamıyordum, oyun dahil total de 300 MB falan doluyordu aynı oyunda.

Son düzenleme:
Malum Windows 7 desteği kesildi. Bu da yavaş yavaş bazı sorunları beraberinde getirecektir. Mesela bazı programların çalışmaması gibi. Bu yüzden Windows 10 LTSC sürümlerinden birini denemeniz. Mümkünse en yeni olanını deneyin. Sistem özelliklerini bilsek daha iyi yardımcı olabiliriz aslında.

Geri
Yukarı