Windows 7'ye geri dönmeli miyim?

blaz

Hectopat
Dostlar, yaklaşık 1 yıl önce Windows 7'nin desteğinin kesildiğini duyup Windows 10'a geçtim. Sorunum şu ki, ekran kartımın sürücüleri Windows 10'u desteklemediği için eski bir sürücü kullanmaktayım. Bu yüzden oyunlarda FPS bayağı düştü ve bazı oyunlar çalışamaz hale geldi. Sizin bu konu hakkında yorumunuz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, yaklaşık 1 yıl önce Windows 7'nin desteğinin kesildiğini duyup Windows 10'a geçtim. Sorunum şu ki, ekran kartımın sürücüleri Windows 10'u desteklemediği için eski bir sürücü kullanmaktayım. Bu yüzden oyunlarda FPS bayağı düştü ve bazı oyunlar çalışamaz hale geldi. Sizin bu konu hakkında yorumunuz nedir? Şimdiden teşekkürler.
7'ye dönmek isterseniz dönebilirsiniz. Ama tavsiye etmem. Onun yerine 8.1'e geçin.

2 hafta önce kullanmadığım bir notebook'a kurarak Windows 7'ye geçtim. Intel 5. nesil işlemcili notebook vardı yani Windows 7 sürücüleri destekliyordu ve zamanında Windows 10 yüklü gelmişti elime. Windows 10'u silip, Windows 7'yi yükledim ve notebook tabiri caizse yağ gibi akarak çalışmaya başladı. Oyun denemedim ama Windows 7 benim eski bilgisayarı hızlandırdı.

Windows 7 kullanmak tüfek kullanılan savaşta ok ve yay kullanmak gibi bir hatadır.
Windows 10 da performans düşürüyorsa,

Windows 8.1 en iyisi.
Microsoft Store yok ama hem 7'den hem de 10'dan daha iyi.

Benim bilgisayarım ilk Windows 8'di 8.1'e yükselttim performansı iyiydi 10'a yükselttiğim için biraz pişmanım.

Geri
Yukarı