Çözüldü Windows 7'ye USB'siz Windows 8.1 Kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar selamlar. Bir tanığımın bilgisayarı Windows 7 ve Windows 8.1 Single Language'e geçmek istiyor. Fakat evde bulunan flash belleklerin dolu olduklarını söylüyor. Ben de HDD üzerinden 20 GB'lık ve 280 GB'lık iki tane bölüm oluşturttum. Şu an 3 tane bölüm var:
1) Windows 7 bölümü.
2) Windows 8 kuracağımız bölüm (280 GB).
3) Flash bellek olarak kullanacağımız bölüm (20 GB).
Sistemde Dual İşletim Sistemi yapacağız (kesin).
Buradan itibaren nasıl Windows kuracağımızı söyler misiniz?
Ben bir tane rehber buldum fakat Windows 10 arayüzü olduğu için Windows 7'de bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 8.1'i indir, sonrasında inen ISO dosyasını WinRAR ile açın veya klasöre çıkartın. Setup.exe dosyasını çalıştırın ve size yükseltme mi yapacaksınız yoksa düz format mı atacaksınız diye sorar, ikisinden birini seçin. Format atmak istediğiniz diski seçin ve ileri deyin. Birkaç defa yeniden başlatacak ve Windows 8.1 hazırlanacak.
Windows 8.1'i indir, sonrasında inen ISO dosyasını WinRAR ile açın veya klasöre çıkartın. Setup.exe dosyasını çalıştırın ve size yükseltme mi yapacaksınız yoksa düz format mı atacaksınız diye sorar, ikisinden birini seçin. Format atmak istediğiniz diski seçin ve ileri deyin. Birkaç defa yeniden başlatacak ve Windows 8.1 hazırlanacak.

Çözüm

Geri
Yukarı