Windows 7'yi herhangi bir Windows 8'e güncellemek

resim_2020-11-30_214817.png

Windows 8.1 bana göre en iyi işletim sistemidir ve yükseltme falan ne ya :D? Direk temiz ISO kurulum yap önemli bir şeyin varsa D'ye at kurulum yaparken sadece C'yi biçimlendir tamadır.

Tamam teşekkürler fakat C'yi biçimlendirip kurduktan sonra D'den uygulama kısayollarını kullanıp eskisi gibi devam mı edeceğim?
Uzaktan eğitim öğrencisiyim 14 yaşındayım telefon bilgim fazla, laptop ramlarını çıkarıp takabiliyorum falan aslında bilgisayarı fazla kurcalamak istemiyorum ama Windows 7 artık çok yavaşladı.

Windows+R tuşu ile çalıştırı açın diskmgmt.msc yazın ve enterleyin ardından şu videodaki adımları takip edin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
diski bölerken basit birim boyutu yazan yere 100 GB yapmanızı öneririm yani 102400 yazacaksınız daha sonra ise gerekli dosyaları D diskine atın

Windows+r tuşu ile çalıştırı açın diskmgmt.msc yazın ve enterleyin ardından şu videodaki adımları takip edin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
diski bölerken basit birim boyutu yazan yere 100 GB yapmanızı öneririm yani 102400 yazacaksınız daha sonra ise gerekli dosyaları D diskine atın.

Çok teşekkürler uğraştığın için Online Windows 7'de denemesini yapacağım.

Teşekkürler tavsiyeniz için fakat bilgisayarım kaldırmaz modeli: ASUS K53sc.

Çok mantıklı geldi fakat eğer böyle yaparsam güncelledikten sonra hiç uğraşmadan ana sayfa bile eskisi gibi kalacak mı?
Sizce herhangi bir bilgisayarcıya versem dediğim gibi halledebilir mi?

Sisteminiz Windows 10'u rahat kaldırır.
Elimde HP2131ET sistem var seninkinden daha düşük rahat kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı