Windows 8.1 32 Bit'e nasıl geçilir?

Göktugh

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Windows 10 64 Bit'ten Windows 8.1 32 Bit'e geçmek istedim. ISO dosyası indirdim Rufus'dan Flash'a attım bundan sonraki adımları bilmiyorum. YouTube'dan baktıgımda herkes farklı bir şey anlatıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Windows 10 64 Bit'ten Windows 8.1 32 Bit'e geçmek istedim. ISO dosyası indirdim Rufus'dan Flash'a attım bundan sonraki adımları bilmiyorum. YouTube'dan baktıgımda herkes farklı bir şey anlatıyordu.

32 Bit ile 64 Bit arasında performans çok az fark eder çoğu programı açamazsın bence 8.1 64'e geç.

Windows 10 ve 8.1 kurulum mantığı temelde aynıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans açısından 32 Bit'in daha iyi oldugunu düşünüyordum ama fikrimi değiştirdim.

Bilgisayar performansının yükselecegini düşündüm.
2 GB üstünde RAM'iniz varsa performansa etkisini hissetmezsiniz 32 bitin. Daha performanslı daha hafif olduğu doğrudur ama bunu hissetmek için 2 GB ve altında bilgisayar gerekir.

Yardımınız için teşekkür ederim bilgisayarımda 4 GB RAM var

Performansdan kastın düşük kaynak tüketimi ise Linux Mint Xfce kurabilirsin veya lxle deneyebilirsin.

32 Bit ile 64 Bit arasında performans çok az fark eder çoğu programı açamazsın bence 8.1 64'e geç.
2GB RAM ise 64bit kurarsan cihaz düzgün çalışmaz. Boşuna mı 32Bit yaptılar sanıyorsunuz?
Yardımınız için teşekkür ederim bilgisayarımda 4 GB RAM var
İşlemcin nedir? Windows 10 için yeterli RAM'e sahipsin. Yüksek ihtimal tahminimce sistemi HDD'ye kuruyorsun o yüzden sistem yavaş çalışıyor. Windows 10'un güncel sürümleri SSD üzerine yapılandırıldı. O yüzden yavaş olması normal. İlk windows 10 sürümlerini veya sadeleştirilmiş custom ROM'ları önermem. Çünkü uygulamalar düzgün çalışmıyor. Windows'un hizmetlerinin çoğu devre dışı olduğundan çoğu program düzgün çalışmıyor. Windows 8.1 gayet iyi bir tercih bence. 2GB RAM ile gayet stabil kullanıyorum. USB ile kurabilirsin. Technopat'ın rehberleri var. ISO dosyasını internetten indirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı