Windows 8.1 Aşırı RAM Kullanımı

kaan12345

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, benim sorunum bilgisayarımı açtığımda görev yöneticisinde %90' ara varan bi bellek kullanımı gözükmekte. Bunun çözümü için foruma baktığımda benim sorunumun daha farklı olduğunu anladım. Forumdaki bi arkadaş Windows formatlamış, ben bunu istemiyorum, başka bi yolu olmalı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ben bilgisayarımı 12 saat gibi bi süre kullandıktan sonra, oyun vs oynadıktan sonra uygulamaları kapatsam dahi bellek kullanımım zaten %60-70 civarlarında kalıyor. Yatarken bilgisayarı kapatıyorum haliyle. Sabah bilgisayarımı açtığımda bu tablo karşıma çıkıyor.

YB2rO6.png

Arkadaşlar bu saçmalığı görüp bilgisayarımı yeniden başlattığım zaman %15 lere kadar düşüyor. Yani bilgisayarımı kapadığım zaman bellek kullanımım sıfırlanmıyor.

Şimdi arkadaşlar bunun bu şekilde kullanmasının bana zararı şu şekilde oluyor; en basit örneği LoL'e girdiğim zaman direk kasmaya başlıyor. Yani orada gözüken bellek kullanımı gerçek. Oyuna girdiğimde kasmasa tamam diyeceğim kullansın ama oyuna girdiğim zamanda kasma yapıyor arkada bir şeyler bunu kullanıyor mu? Yoksa Win 8'in bi RAM açığı mı? Çözemedim. İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kaan12345 ,

Verdiğim satırları fixledikten sonra bu adımları uygula.

JavaRa ile Sistemden JAVA Kaldırımı | Technopat Sosyal JAVA'yı bu araçla kaldır.

Adware Removal Tool ile Zararlı Tarayıcı Eklentisi Temizliği İlgili adımı uygulayın.

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin. Hitman Pro çok kısa sürede tarama yapar. Ardından bulduklarını silin.

Malwarebytes : Free anti-malware download dan AntiMalware yazılımını indirip, dikkatli bir şekilde kuralım. Kurulum sonuna doğru deneme sürümünü aktif et seçeneğinde tik işareti bulunur. O tiki kaldırın , deneme sürümü aktif olmasın. Yazılımı güncelleyin. Tara kısmından Özel Tarama (Custom Scan)'ı seçsin. Scan for Rootkits yazan yere de tik koysun. Yani 4 kutucuk da tik işaretli olsun. C: D: gibi, tüm dahili ve harici belleklerini işaretleyip tarmaaya başlasın. Tarama sonrasında bulunan zararlıları seçerek silin. Tarama sonrası oluşan logu buraya ekleyin. Geçmiş kısmında uygulama kütükleri kısmı var. Rapor oradadır.

Merhaba sorunu hala yaşıyorum dediğiniz herşeyi yaptım fakat aklıma takılan bir konu var , en başında da belirttiğim gibi "acaba bilgisayarım tamamen kapanmıyor mu?".Bu konu üzerine biraz araştırma yaptım ve aklıma ilk gelen şey " Windows Hızlı Başlat" denilen bir özellik. Acaba bilgisayarım daha hızlı açılsın diye tam kapanmıyor olabilir mi ?

Sorun'u çözdüm, Windows Hızlı Başlat'ı kapatınca düzeldi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı