Windows 8.1 Aşırı RAM Kullanımı

Grontan

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden laptopta Minecraft gibi bir oyunu çok yüksek kalitede 120 FPS'lerde oynayabiliyordum ama şimdi bilgisayarda aşırı RAM kullanımı var, 1 GB'dan fazla bir RAM kullanımı vardır.
Bunu nasıl çözebilirim?
PC özellikleri:
  • AMD Radeon R5 M330
  • Intel Core i5-5500
  • 4 GB RAM
  • Windows 8.1 Orijinal

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinde gereksiz gözüken ve çok RAM kullanan işlem var ise virüstür. Ayrıca Windows Defender ve Update'yi devre dışı bırakmayı deneyin.

Eskiden laptopta Minecraft gibi bir oyunu çok yüksek kalitede 120 FPS'lerde oynayabiliyordum ama şimdi bilgisayarda aşırı RAM kullanımı var, 1 GB'dan fazla bir RAM kullanımı vardır.
Bunu nasıl çözebilirim?
PC özellikleri:
  • AMD Radeon R5 M330
  • Intel Core i5-5500
  • 4 GB RAM
  • Windows 8.1 Orijinal

Merhabalar, bilgisayarınızda ki programlar neler? Örnek: Bandicam, Chrome, Steam... Gibi programlar.

Ayrıca anti-virüs programı kullanıyor musunuz?

Anti-Virüs Programlarını sildim McAfee ve Avast vardı TweakBit Scan Raporuna bakınc 2710 issues found. Yazıyor. Ayrıca Steam Açmıyorum Steam gerektiren oyun oynamadıkça. Opera Browser kullanıyorum.

Görev Yöneticisini açın ve işlemler menüsüne girin, resimdekine benzer olarak bellek filtresini en üste getirin. Bellek yazan yere tıklayacaksınız 8.1 için. Hangi uygulama yüksek RAM kullanıyor ona göre bir çözüm yöntemi söylenebilir.
ScreenHunt_5.jpg

Anti-Virüs Programlarını sildim McAfee ve Avast vardı TweakBit Scan Raporuna bakınc 2710 issues found. Yazıyor. Ayrıca Steam Açmıyorum Steam gerektiren oyun oynamadıkça. Opera Browser kullanıyorum
Advance System Clenar indirin. CCleaner indiriniz.
Ekranın sağ aşağı köşesinde küçük yukarıya bakan ok olacaktır. Ona tıklayınız arka planda çalışan programları sağ tıklayarak kapatınız.
Biligisayar'ınıza Eset Nod32 Anti-virüs indirin.
Sürücülerinizi güncelleyiniz.
Bilgisayarınızı temizleyiniz. Her türlü ihtimal olabilir. Virüs olabilir, bilgisayarınızın bakıma ve temizliğe ihtiyacı olabilir, programlar RAM'inizi zorluyor olabilir.
Hiç birisi olmazsa en azından format atın. Her şeye sıfırdan başlayın....

ASC gibi araçlar kullanmayın. Ayrıca 2 farklı güvenlik yazılımı olduğu için sistemde zaten sorun yaşaman muhtemel. Eset gibi vasat ürün de kullanmayın.
Ayrıca 4 GB RAM zaten günümüz için yetersiz gelmeye başladı. RAM miktarını 8 yapın. Son olarak FPS için GPU sürücülerini ve ısı değerlerini kontrol edin.

Windows Search hizmetini kapatın.
Bağlantıdaki bakım yönergelerini uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Minecraft oyunu Java ile çalışıyor.
AMD Geçişli Grafikleri Yapılandırma
AMD ekran kartına Java'yı tanıtın.
Screenshot_2.png
Tüm görev yöneticisinin ekran görüntüsünü paylaşın.

Advanced System Care yazılımını kurmayın. Bu program sistemde sorunlara yol açıyor.
CCleaner işini görecektir.

Geri
Yukarı