Windows 8.1 Aşırı RAM Kullanımı

NeonGun11

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım 2 aylık, 8 GB RAM'i var. Bilgisayarı ilk açtığımda %10 kullanıyor, sıkıntı yok ama örneğin H1Z1 açınca %60 - %70 oluyor. Oyunu kapatsam bile bu azalmıyor, bunun üstüne biniyor ve %99'a kadar gidiyor. Reset atınca her şey başa dönüyor, %10'dan başlıyor. Bunun sebebi nedir? Şu anda boşta %60 RAM kullanımı var. Yardımcı olursanız sevinirim, sistem özellikleri ve görev yöneticisinin görsellerini paylaşıyorum.
wwsız.png

5ssız.png

1wwsız.png

123sız.png

53sız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda gereksiz ve kullanmadığınız programları kaldırın. Açılışta otomatik başlayan uygulamalar varsa onları devre dışı bırakın. En iyisi Windows 10 sürümüne yükseltin. Sıkıntısız bir işletim sistemi.
ekran.PNG görev ymb.PNG hdd.PNG programlar.PNG

Size bunları yazarken kendi sistemimin durumunu atıyorum. %60 kullanıyor. Bence fazla dert etmeyin. Fazla kullanım esnasında kasma var ise önce yazılıma sonra da donanıma bir göz atın. Sonuçta RAM kullanılması gereken bir şeydir, kullanılmalı ki bilgisayar daha verimli çalışsın.

Verdiğim linkteki programla taramanızı tavsiye ederim. Zararlı bulaşmış olabilir.
Kaspersky Internet Security Free Download | 30-Day Trial | Kaspersky Lab TR
virüs konusunda sıkıntı olmıcağını düşünüyorum

Bilgisayarınızda gereksiz ve kullanmadığınız programları kaldırın. Açılışta otomatik başlayan uygulamalar varsa onları devre dışı bırakın. En iyisi Windows 10 sürümüne yükseltin. Sıkıntısız bir işletim sistemi.
Eki Görüntüle 152202 Eki Görüntüle 152203 Eki Görüntüle 152204 Eki Görüntüle 152205

Size bunları yazarken kendi sistemimin durumunu atıyorum. %60 kullanıyor. Bence fazla dert etmeyin. Fazla kullanım esnasında kasma var ise önce yazılıma sonra da donanıma bir göz atın. Sonuçta RAM kullanılması gereken bir şeydir, kullanılmalı ki bilgisayar daha verimli çalışsın.
ram kullanımı iyi bişey oldugunu biliyorum ama %99 oluyor donma yapıyor sıkıntı ozaman başlıyor bilgisayarı arçarken gereksiz programları kapatıyorum ssd var zaten windows 10 uda tercih etmiyolar fazla o yüzden başka bir çözüm üretseniz sevinirim

Acil Yardım Lazım Daha Fazla bilgisi olan arkadaşlar yorum atabilirmi bu aşırı ram kullanımı nedir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı