Windows 8.1 Başlangıç Ekranında Mağaza ve Diğer Uygulamalar Yok

Daha fazla  
Başlangıç ekranı aşağıdaki gibi.. Ne mağaza uygulaması var ne de normalde aktif olması gereken uygulamalar..

Uygulamalar bölümünden de arattım fakat orada da hiçbir sonuç çıkmadı.. Sorunu internette türkçe ve ingilizce aradım fakat bir sonuç yok..

Microsoft'un sitesinden "Mağza'yı Aç" gibi bir buton buldum.. Ona tıklayınca da "Bunu açmak için gerekli bileşen bulunamadı (ms-windows-store)" gibi bir hata verdi.. Web üzerinden mağaza'ya girdim, uygulama yüklemeyi denedim fakat aynı hatayı verdi..

Eksik dosya falan varsa bana upload edebilir misiniz?? Tekrar'dan format atmak istemiyorum.. Bu, dün gece'den beri attığım 4. formatım ve uykusuzluktan ölüyorum..

Bilgisayarımda 8.1 'in tüm güncellemeleri yapıldı..

Yardımlarınız için teşekkürler..

2697incih4372394.png

8617inciy5621770.png

Son düzenleme:
Sanırım sorun, yükleme yaptığım windows 8.1 dosyalarında.. Büyük ihtimal Metro uygulamalarını kaldırmışlar.. Şu an başka bir 8.1 indiriyorum.. Sonuçları buraya yazarım.. En azından benden sonra olanlar için kaynak olsun..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı