Windows 8.1 bilgisayar Çok Yavaş

SönmeBey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Destek Ekibi
Bilgisayar çok yavaş açılıyor 10 dk da açılıyor. Bilgisayar içinde bir oyuna girince hemen kasıyor. Dün böyle değildi.Disk %100

Son düzenleme:
Son zamanlarda yüklediğiniz ya da başlangıçta otomatik olarak başlayan programları denetlediniz mi?
Utorrent son indirdiğim.
Başlangıca da baktım.
Şu anda acayip kötü kasıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,8 KB · Görüntüleme: 46
kardo benimde çok yavaştı, görev yöneticisini açıp işe başladım. Diski en çok kullanan fakat baktığında ''lan bu ne uygulaması'' dediğini duyar gibi olacağıma eminim. Bir görev yöneticisine bakıver. Diski çok kullanan uygulamaların ''how uninstall xx(dosya ismi,uygulama)'' diye aratırsan çözümü bulursun neden ingilizce diye soracak olursan işin ehlileri bana kalırsa yabancılar istersen türkçe de aratabilirsin. Bende bir çok diski kullanan uygulamayı kaldırdım ve hızı farkettim. Oyun için fps'ler bile iyi bir şekilde arttı ayrıyetten güvenlik duvarı çok diski kullanıyor bana kalırsa ilk onu kapat rog'tan. Ama şunu da ekliyim haftada bir güvenlik duvarını aç, kontrollerini yap :) Windows Defender'ı da uygulamayı açıp ayarlar kısmından arka planda çalıştır tikini kaldırabilirsin. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı