Windows 8.1 bilgisayar Çok Yavaş

Görev yöneticisini açıp bellek ve diski en çok kullananları ekran çekip atar mısın ?

hayır tam tersi atar mısın şu an en düşük kullanımlar yukarıda gösteriyor.
dayeni çok düştü disk 10 oldu geri operayı açınca 100 oldu.

Dosya Ekleri

• 1ntısı.PNG
    1ntısı.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 62
kardo benimde çok yavaştı, görev yöneticisini açıp işe başladım. Diski en çok kullanan fakat baktığında ''lan bu ne uygulaması'' dediğini duyar gibi olacağıma eminim. Bir görev yöneticisine bakıver. Diski çok kullanan uygulamaların ''how uninstall xx(dosya ismi,uygulama)'' diye aratırsan çözümü bulursun neden ingilizce diye soracak olursan işin ehlileri bana kalırsa yabancılar istersen türkçe de aratabilirsin. Bende bir çok diski kullanan uygulamayı kaldırdım ve hızı farkettim. Oyun için fps'ler bile iyi bir şekilde arttı ayrıyetten güvenlik duvarı çok diski kullanıyor bana kalırsa ilk onu kapat rog'tan. Ama şunu da ekliyim haftada bir güvenlik duvarını aç, kontrollerini yap :) Windows Defender'ı da uygulamayı açıp ayarlar kısmından arka planda çalıştır tikini kaldırabilirsin. Teşekkürler
Kaldırabileceğin uygulamayı zaten forumlarda insanlar belirtir sakıncası yok kaldır bazı uygulamalar ise kalkması sakınca doğurur. :)

Reis mavi alan içine aldığım yeri buraya atar mısın merak ediyorum o yeri.) Benim screenshot aldığım gibi sende atarsan sevinirim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 33
Defender kullanıyorum. Bi düşüyor bir iniyor .d şu an 4
Sistem boşta işlemii bütün CPU Kullanıyor.
Hocam Defender olmaz, bitdefender kurup sistemi taratır mısın ? Ayrıca opera açıkken disk 100 e çıkıyorsa kullandığın eklentilerden olabilir. Bitdefender 3 ay ücretsiz kampanyası var kaydol kurulumu yaptıktan sonra programı güncelle ve sistem tarat. Bitdefender | #EvdeGüvendeKal diye Bitdefender Total Security 3 AY Hediye!

Reis mavi alan içine aldığım yeri buraya atar mısın merak ediyorum o yeri.) Benim screenshot aldığım gibi sende atarsan sevinirim
Hocam Defender olmaz, bitdefender kurup sistemi taratır mısın ? Ayrıca opera açıkken disk 100 e çıkıyorsa kullandığın eklentilerden olabilir. Bitdefender 3 ay ücretsiz kampanyası var kaydol kurulumu yaptıktan sonra programı güncelle ve sistem tarat. Bitdefender | #EvdeGüvendeKal diye Bitdefender Total Security 3 AY Hediye!
Operayla alakası yok kapatınca da aynı.Bilgisayara yeni format attım.
Aslında sorun bilgisayarda herhangi bir şeye girince CPU nun yükselmesi

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Operayla alakası yok kapatınca da aynı.Bilgisayara yeni format attım.
Dediğim gibi bence defenderi arka planda kapatabilirsin, sistem başladığı gibi başlayan uygulamaları devredışı bırakabilirsin. Opera ile alakası olduğunu pek düşünmüyorum. Chrome kullanıyorum ve 4-5 eklenti ile kullanıyorum. Herhangi bir disk kullanımı görmüyorum. Benim yaşadığım disk sorunları defender ve bazı bilgisayarın kendi uygulamaları idi. Onların internetten nasıl kaldırılabileceğini araştırdım ve kaldırdıktan sonra bilgisayarımın hızlandığını, disk kullanımının azaldığını fark ettim. C'nin çok dolu olmamasına da dikkat et. Oyunlarını D'ye kurabilirsin. Steam kullanıyorsan kapatabilirsin. Herhangi bir antivirüs kullanmanı tavsiye etmiyorum şahsen ayda bir kere defender ile full arama başlatıp saatlerce her şeyin kontrolünü sağlıyorum ve uygulamayı devredışı bırakıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.)

Eğer sorununuz çözülmezse arka planda çalışan sisteminizin başlangıçtaki kullanmadığınız hizmetlerini devre dışı bırakıp bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı