Windows 8.1 boşta 2.2 GB RAM kullanıyor

Eski bir Windows sürümüne geçtim biraz araştırma yaptım gereksiz hizmetler neler vs Cortona Windows Defender falan hepsini çöpe attım. Ghost spectre OS kullanabilirsiniz hiçbir zararını görmedim.

1614093109856.png

Boşta 900-1gb oluyor bende. Single versiyonu kullanıyorum 4gb ram var. Arka planda ne çalışıyor ne ediyor hiç bilgi yok.

Merhaba arkadaşlar. Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarım var. Sistem özellikleri imzada yazıyor. ancak boşta 2.2 GB gibi absürt bir miktarda RAM tüketiyor bilgisayarım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Pardon. Sistem özelliklerimi de yazayım:
Win8.1 64 Bit Samsung PC3 900MHz 4 GB RAM Intel i5-4210u 2.40GHz işlemci.

CMD yönetici olarak çalıştırıp net stop wuauserv yazarsanız faydasını göreceksiniz. Update sisteme yükleniyordur belki.

Merhaba arkadaşlar. Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarım var. Sistem özellikleri imzada yazıyor. ancak boşta 2.2 GB gibi absürt bir miktarda RAM tüketiyor bilgisayarım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Win8.1 64 Bit Samsung PC3 900MHz 4 GB RAM Intel i5-4210U 2.40GHz işlemci

Windows Store'nin üzerine sağ tıkla uygulama ayarlarına bas arka plan uygulamaları kapatırsan çözülebilir ve Google Chrome ve Edge'in tıklayıp ayarlardan sisteme tıklayıp orada da arka planda çalışmasına izin ver butonun tikini kaldır tabii il anlattığım şeyi Windows 10 da uyguladım Win 8.1 de var mı bilmiyorum ben uyguladım kullanılan RAM miktarı 1GB'ye yakın RAM düştü
Kullanılan RAM de 1GB'ye yakın arttı ayrıca hava durumu harita gibi uygulamarıda kapatabilirsin
Bende 8 GB RAM var bu arada

Eski bir Windows sürümüne geçtim biraz araştırma yaptım gereksiz hizmetler neler vs Cortona Windows Defender falan hepsini çöpe attım. Ghost Spectre OS kullanabilirsiniz hiçbir zararını görmedim.

Eki Görüntüle 892740

Onlar yetmez başlat menüsünden Windows Store'nin üzerine bas arka planda çalışmasını kapat RAM'in en büyük düşmanı o Xbox Game Bar'ı Xbox konol yardımıcı kullanmıyorsan onları da arka planda kapat bence Google tarayıcı ve Edge tarayıcıya tıklayıp oradan ayarlara gir sisteme gir
Arka planda çalışmasına izin ver butonları kaldırırsan boş RAM miktarı artar gözle görülür bir şekilde ben yaptım çok memnunum gözle görülür bir şekilde RAM arttı bende 8 GB RAM var bende

Son düzenleme:
Bence normal değil ben geçen ay 8.1 kullanıyordum. 8.1 bende sürücüler yüklü boşta 700 MB le, 900 MB arası kullanıyor.

64 Bit Ti ve sfcmain i kapatmadım. 2 GB RAM filanda değildi.

RAM 2 GB yükseğinde o kadar kullanmaması gerek bayağı ilginç Windows 8.1 minimum 2 GB istiyor çünkü ben gerçi Windows 10 64 Bit kullanıyorum

Win8.1 64 Bit Samsung PC3 900MHz 4 GB RAM Intel i5-4210U 2.40GHz işlemci

Normal aslında Windows sistem gereksinimlerine bakarsak minimum 2 GB RAM istiyor

RAM 2 GB yükseğinde o kadar kullanmaması gerek bayağı ilginç Windows 8.1 minimum 2 GB istiyor çünkü ben gerçi Windows 10 64 Bit kullanıyorum.

Normal aslında Windows sistem gereksinimlerine bakarsak minimum 2 GB RAM istiyor.

Siz cidden Microsoft'un politikalarına mı inanıyorsunuz? Bir de biraz daha noktalama işaretlerine dikkat edin uyarı yersiniz.

Geri
Yukarı