Rehber Windows 8.1 desteği bitiyor ekranını devre dışı bırakma

XuaQL

Decipat
Makaleler
1
mc-png.png

Windows 8.1 cihazlar son zamanlarda bu tür uyarılar ile desteklenen bir işletim sistemine geçmeye teşvik ediliyor. Yapılması gereken de aslında Microsoft'un dediği gibi yeni bir desteklenen işletim sistemi kullanmanızı öneririm. Bu uyarı bazı kişileri rahatsız edebileceği için bu rehberi yapıyorum.

Bu uyarının temel kaynağı EOSNotify.exe adlı bir uygulama C:\Windows\System32 üzerinde yer alıyor. Bu sorunu çözmek için aşağıya bir reg dosyasının kodunu bırakıyorum. Bir metin belgesi oluşturun. İçine bu kodu kopyalayıp yapıştırın ve kaydedin. Uzantısı txt olan yeri reg olarak yazın. Sonrasında açın ve tüm uyarıları onaylayıp sistemi yeniden başlatın sorun çözülecektir :)

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EOSNotify] "DiscontinueEOS"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EOSNotify] "DiscontinueEOS"=dword: 00000001

Hocam bir şey soracağım konuyla alakasız ama Microsoft nasıl bunu bilgisayara sokuyor yani Windows Update çalışmıyor diye biliyorum nasıl entegre ediyorlar bunu?

Geri
Yukarı