Windows 8.1 desteği bitiyor

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi Sosyaller. Microsoft artık desteğin biteceğine dair bildirim güncelleştirmesini yayınlamış. Bugün güncelleme yaptığımda PC'yi yeniden başlattığımda bu ekran ile karşılaştım.

1662498135631.png

Microsoft artık eski PC'leri düşünmüyor Windows 10 desteği de bitince mecburi yeni PC almaya sürükleyecek gibi duruyor.

Son düzenleme:
Windows 10 desteği biteceği zaman gene bu bildirimi yollarlar muhtemelen. Bence bu bildirimin içine Windows 10 yükle koymaları lazım, tıklayınca Windows 10 insin ve kurulsun mesela.

Hâlâ Windows XP kullananlar var. 8.1 kolay kolay ölmeyecektir.
En kolay ölecek ve unutulacak olan. Hiç bir zaman XP, 7 ve 10 kadar tutkulu bir kitlesi olmayacak. Metro uygulamalarına ve tablet / bilgisayar hibriti sistemlere geçişin temeli sancılı ve sorunlu bir işletim sisteminin (windows 8) devamı niteliğinde idi. Modern Vista SP2 diyebiliriz kendisi için. Desteği de kesildiğinde pek kullananı kalmaz. Çünkü uygulamalar 7 kadar uzun destek sunmaz buna. 7 desteğini 8.1 ile birlikte çekerler.

İsteyenler buradan çözüme ulaşabilir. Bunun için bir rehber hazırladım :)

En kolay ölecek ve unutulacak olan. Hiç bir zaman XP, 7 ve 10 kadar tutkulu bir kitlesi olmayacak. Metro uygulamalarına ve tablet / bilgisayar hibriti sistemlere geçişin temeli sancılı ve sorunlu bir işletim sisteminin (windows 8) devamı niteliğinde idi. Modern Vista SP2 diyebiliriz kendisi için. Desteği de kesildiğinde pek kullananı kalmaz. Çünkü uygulamalar 7 kadar uzun destek sunmaz buna. 7 desteğini 8.1 ile birlikte çekerler.
En azından benim çevremde 8.1 seven çok var. Tâbi ki XP ya da 7 gibi olmayacak ama Vista gibi unutulacağını düşünmüyorum.

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan 7 çıktığı zaman Vistanın da seveni vardı. Ama 7 oturdukça insanlar vistadan vazgeçti. Aynı şey 12 çıkıp 8.1 desteği kesişince 8.1e de olur bence.

Geri
Yukarı