Windows 8.1 DRİVER_POWER_STATE_FAİLURE & SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON

ByMaster

Hectopat
Windows 8.1 single language kullanıyorum. 4 gün önce cihazımın anakartı yetkili serviste değişti donanımsal bir hata var ise direk geri vereceğim yardımcı olur musunuz ?

cihaz np350v5c s0jtr

DRİVER_POWER_STATE_FAİLURE & SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON (dxgmms1.sys) hatası alıyorum.

DRİVER_POWER_STATE_FAİLURE hatasını bilgisayarın adaptörünü pirizden çekip bir süre bekleyip (10dk vs.) tekrar takıp güç düğmesine bastıktan sonra alıyorum. not : cihazda batarya yok direk pirizden kullanıyorum.

SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON (dxgmms1.sys) hatası ile sadece bir kere karşılaştım. (bir önceki kurulumda karşılaştım )

NOT : 4 kere format attım her seferinde hata aldım.

(en son hızlı başlatma seçeneğini kaldırdım düzeldi gibi ama ben daha önceki anakartımda hızlı başlatmayı kullanabiliyordum donanım hatası var ise anakartı göndereceğim mesaj bekliyorum.)

Şu anki kullandığım windowsun minidump dosyası

Fotoğraflar

Kullandığım programlar:

VKZsFW6.png

Hatalar:

jMSKIrz.jpg
SACMRRH.jpg

@Recep Baltaş
@MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaza pil taktırın. Ekran kartı ve diğer bileşenler pil olmadığından dolayı yeterince güç alamıyor olabilirler. Bir de AMD sürücüsünün Omega 14.12 sürümde olduğundan emin olun. Ayrıca birinci hata GPU'da da sorun olabileceğine işaret. Ki ekran kartları priz gücünün yanında pil gücüne de ihtiyaç duyarlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı