Windows 8.1 format sonrası internet yok

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce Win 10 kullanıyordum, bilgisayarıma virüs bulaştığı için Win 8.1 kurdum. Benden internete bağlanmamı istedi bağlanmaya çalışıyorum bağlanmıyor. Bende atla dedim sonra Windows açıldı internete bağlandım internet gözüküyor fakat internete girmiyor, Windows Update'den hiçbir şekilde indirme yapmıyor. Ne yapmam lazım acaba? Windows 10 kurmayı denedim CD bozulduğu için format sırasında donuyor. Ayrıca çok eski laptop kullandığım için Win 10 kurulu olduğu zaman bayağı yavaş oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, daha önce Win 10 kullanıyordum, bilgisayarıma virüs bulaştığı için Win 8.1 kurdum. Benden internete bağlanmamı istedi bağlanmaya çalışıyorum bağlanmıyor. Bende atla dedim sonra Windows açıldı internete bağlandım internet gözüküyor fakat internete girmiyor, Windows Update'den hiçbir şekilde indirme yapmıyor. Ne yapmam lazım acaba? Windows 10 kurmayı denedim CD bozulduğu için format sırasında donuyor. Ayrıca çok eski laptop kullandığım için Win 10 kurulu olduğu zaman bayağı yavaş oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Wifi ile bağlanıyorsan kablolu bağlantı deneyip driver güncellemeyi deneyebilirsin.

İşte arkadaş konuya hakim değilim ve hocalarım da göstermedi demiş.
benim eski sistemde xenon 5440 var ama ankart g41 chipsetli olduğu için overclock değil overclokçuk yapılıyor du :) "ismailTPC_Hastanesi" bu işerler ile uğraşıyor ve sunuda belirteyim modlu bioslarını kullanmazını tavsiye ederim anakartınız hangi çipi kullanıyor. ?
İnternete ethernet yoluyla mı yoksa WI-FI yoluyla mı bağlanmaya çalışıyorsunuz ?
Wifi ile bağlanıyorsan kablolu bağlantı deneyip driver güncellemeyi deneyebilirsin.
Bir başka bilgisayardan Driver indirin ya da telefondan indirin bilgisayara atın.
Arkadaşlar haklı,
Benim bildiğim kadarıyla Windows 8.1 driverları otomatik kurmuyor.
Bu yüzden driverları yüklemeniz ya da güncellemeniz gerekiyor.
Bilgisayardaki İnternet kartını yazarsanız size buradan Driver'ı göndermeye çalışırım.
Arkadaşlar, az önce format attım yine, direk wifi ile bağlandım, internette modemin ana sayfasına kadar gidebiliyorum, fakat google vb şeylere giremiyorum sıkıntı orada. Telefona driver booster indirdim usb ile pc bağlanamıyorumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı