Windows 8.1 Geç Açılma Sorunu

mustafa41

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarımı 8.1'e güncelledim ve PC çok geç açılıyor. 50 sn falan bekliyorum gerçekten can sıkıcı açıldığında ise masaüstündeki simgelerin gözükmesi de baya zaman alıyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

Bilgisayarım Asus n550jv cn241h.
Özellikleri :
İşlemci: Intel Core i7-4700HQ 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.4 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci
Ram: 12 GB DDR3 1600 Mhz. (Max. 12 GB)
Sabit Disk: 1 TB (5400 rpm,SATA)
İşletim Sistemi: Windows 8 64 Bit
Ekran Karti: NVIDIA GeForce GT 750M 4 GB Paylaşımsız Ekran Kartı
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD 5400 Rpm, bu yüzden yavaş. Sana tavsiyem SSD al gerçekten rahatlarsın. Windows 10' a geç biraz daha iyi olabilir. En günceli kullan her zaman.
Benimde HDD 5400 RPM eski bir bilgisayar Windows 8.1 ama bende 40 saniyede açılıyor bilgisayar? SSD kullanmak açılışı hızlandırır ancak bilgisayardan da bazı şeyleri yapınca hızlanıyor bunlar klasik şeyler.

Anti-Virus programın çok ağır bir program ise olabiliyor, Kaspersky kullandığım zamanlarda biraz daha yavaş açılırdı.
Çalıştır > %temp% yazıp o klasörü temizlemekte aslında hızlandırabilir. Bilgisayar içerisindeki hızı artırıyor ancak açılış hızını arttırır mı bilmem.

3. linkteki sistem bakımı ile ilgili açtığım konudaki adımları uygulayın. Bilgisayarınızın hızlandığını göreceksiniz. Ayrıca Windows Defender kullanıyorsanız. Yetersizdir. Bulamadığı virüsler vardır. Bu yüzdende yavaşlama olabilir. Birinci linkteki virüs temizleme aracını indirin bilgisayarınızı tarayın. Sonra ikinci linkteki Antivirüs programını kurup "Tam tara" yapın.

https://download.sp.f-secure.com/tools/F-SecureOnlineScanner.exe

Panda Protection(Panda Free Antivirüs):
http://acs.pandasoftware.com/Panda/FREEAV/Promo/FREEAV.exe

Auslogics Ürünleri ile Sistem Bakımı

HDD 5400 Rpm, bu yüzden yavaş. Sana tavsiyem SSD al gerçekten rahatlarsın. Windows 10' a geç biraz daha iyi olabilir. En günceli kullan her zaman.

windows 10 da pc daha kötü durumda oluyor. Daha önce denedim. SSD alıp nasıl takabilirim ve garantiden çıkar mı ? Söyle anlatayım ben bilgisayarımı tasarım programları için kullanıyorum ayrıca oyun da oynuyorum ve ikisinde de beni üzüyor. O kadar para verip bu performansı almak açıkçası hayal kırıklığı oldu benim için. SSD almak buna çözümse alırım. Önerin var mı ssd için ? Cevap için teşekkürler.

Benimde HDD 5400 RPM eski bir bilgisayar Windows 8.1 ama bende 40 saniyede açılıyor bilgisayar? SSD kullanmak açılışı hızlandırır ancak bilgisayardan da bazı şeyleri yapınca hızlanıyor bunlar klasik şeyler.

Anti-Virus programın çok ağır bir program ise olabiliyor, Kaspersky kullandığım zamanlarda biraz daha yavaş açılırdı.
Çalıştır > %temp% yazıp o klasörü temizlemekte aslında hızlandırabilir. Bilgisayar içerisindeki hızı artırıyor ancak açılış hızını arttırır mı bilmem.

bilgisayarım şuan yanımda değil dediklerinizi denicem. Herhangi bir anti-virus programı yüklü değil şu an zaten yeni formatlandı pc. windowsun sunduğu programla korunuyor yanılmıyorsam.

3. linkteki sistem bakımı ile ilgili açtığım konudaki adımları uygulayın. Bilgisayarınızın hızlandığını göreceksiniz. Ayrıca Windows Defender kullanıyorsanız. Yetersizdir. Bulamadığı virüsler vardır. Bu yüzdende yavaşlama olabilir. Birinci linkteki virüs temizleme aracını indirin bilgisayarınızı tarayın. Sonra ikinci linkteki Antivirüs programını kurup "Tam tara" yapın.

https://download.sp.f-secure.com/tools/F-SecureOnlineScanner.exe

Panda Protection(Panda Free Antivirüs):
http://acs.pandasoftware.com/Panda/FREEAV/Promo/FREEAV.exe

Auslogics Ürünleri ile Sistem Bakımı

Teşekkür ederim yardım için bilgisayarım şimdi yanımda değil dediklerinizi uygulayacağım. Yalnız genel olarak bilgisayarım da bir hız problemi var bunun sebebi SSD olabilir mi ? Ben bilgisayarım da SolidWorks inventor autocad gibi tasarım programlarını çalıştırıyorum ama yavaşlık nedeniyle beni üzüyor. Oyun oynarken de aynı şekilde ufak kasılmalar oluşuyor. Garantiye bu şikayetlerle gönderdim formatlanıp geri yollandı. Ne yapmam gerekli bilgisayar için yardım edersiniz sevinirim.

Teşekkür ederim yardım için bilgisayarım şimdi yanımda değil dediklerinizi uygulayacağım. Yalnız genel olarak bilgisayarım da bir hız problemi var bunun sebebi SSD olabilir mi ? Ben bilgisayarım da SolidWorks inventor autocad gibi tasarım programlarını çalıştırıyorum ama yavaşlık nedeniyle beni üzüyor. Oyun oynarken de aynı şekilde ufak kasılmalar oluşuyor. Garantiye bu şikayetlerle gönderdim formatlanıp geri yollandı. Ne yapmam gerekli bilgisayar için yardım edersiniz sevinirim.

SSD aksine hızlandırır. Siz benim anlattığım adımları uygulayın. Sonra geri dönüş yapın bana.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı