Windows 8.1 hala ve hala kullanılır mı?

Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımı daha 2 hafta önce Windows 7'den 8'e geçirdim. Aslında Windows 7'den memnundum fakat son zamanlarda gereksiz yavaşlamalar meydana geldi. Tarama yaptım lakin virüs bulamadı. Ben de Microsoft'un artık Windows 7 hakkında planlı eskitme yaptığını düşünerek değişiklik olsun diye Windows 8.1'e geçiş sağladım. Şu an gayet memnunum. Ara sıra güncelleme geliyor (desteğini kestiğini sanmıştım).
Şimdi sizlere soruyorum ey dostlar: Yıl olmuş 2020, Windows 8.1 kullanılır mı?
Sorumdan kastım şu; vista gibi bir geçiş sistemi sayılıyor halk arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılabilir, sonuçta Windows 7 gibi desteği kesilmiş durumda değil. Mümkünse 10 kullanmanızı öneririm ancak sistem düşükse 8.1 de gayet iyidir.

Merhabalar, bilgisayarımı daha 2 hafta önce Windows 7'den 8'e geçirdim. Aslında Windows 7'den memnundum fakat son zamanlarda gereksiz yavaşlamalar meydana geldi. Tarama yaptım lakin virüs bulamadı. Ben de Microsoft'un artık Windows 7 hakkında planlı eskitme yaptığını düşünerek değişiklik olsun diye Windows 8.1'e geçiş sağladım. Şu an gayet memnunum. Ara sıra güncelleme geliyor (desteğini kestiğini sanmıştım).
Şimdi sizlere soruyorum ey dostlar: Yıl olmuş 2020, Windows 8.1 kullanılır mı?
Sorumdan kastım şu; vista gibi bir geçiş sistemi sayılıyor halk arasında.
Hala içince XP bulundurduğum bilgisayarlarım var. Bence kullanılır.

Windows 10 HDD ile çok yavaş açılıyor maalesef.
Vallahi Windows 10 kendine çeki düzen verinceye kadar Win 8.1 de kalacağım galiba. Açılış hızı gerçekten Windows 10'a göre çok hızlı. Örnek vereyim Windows 10 1 dk da açılırken Win 8.1 25 saniye civarı açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden kullanılmasın? Tabii ki de kullanılır. Kötü işletim sistemi değil. Windows 10 alternatifi diyebilirim. Hem tasarımı modern hem de kasmıyor. Tek sıkıntısı bende arada durduk yere çöküp duruyordu.

Neden kullanılmasın? Tabii ki de kullanılır. Kötü işletim sistemi değil. Windows 10 alternatifi diyebilirim. Hem tasarımı modern hem de kasmıyor. Tek sıkıntısı bende arada durduk yere çöküp duruyordu.
Bunu o kadar geç yazdınız ki şu an çoktan Windows 10'a geçtim :) W8.1'den W10'a geçmek isteyenlere söylüyorum:
Ghost Spectre gibi modifiyeli sistemlere güveniyorsanız benim gibi kullanmanızı tavsiye ederim cidden güzel performans sağlıyorlar. Yine de W8.1 daha performanslı düşük sistemler için. Hele hele benim gibi HDD kullanıyorsanız W10'un ham haline asla geçmeyin :) Ben Ghost Spectre kullandığım için sıkıntı yaşamıyorum.

Geri
Yukarı