Windows 8.1 hızlandırma

Sistemde gelen MSN spor, MSN harita gibi crapwareleri kaldırarak sistemi daha da hafifletiyor.

Windows 8.1'de, Windows Vista ve 7'de kullanılan Aero olmaması en büyük sebep.

Hem bilgilendirdiniz hemde yardımcı oluyorsunuz çok teşekkürler <3
@olyshoweR ben bu adımı yapar iken korkuyorum. Bu adımları Windows 7 de denemiştim ve bilgisayarımdan Explorer.exe silinerek çökmüştü. Şu an 8.1 kullanıyorum bir sıkıntı olur mu? Yoksa devam etmeli miyim bu aşamaya?

Son düzenleme:
Hem bilgilendirdiniz hemde yardımcı oluyorsunuz çok teşekkürler <3
@olyshoweR ben bu adımı yapar iken korkuyorum. Bu adımları Windows 7 de denemiştim ve bilgisayarımdan Explorer.exe silinerek çökmüştü. Şu an 8.1 kullanıyorum bir sıkıntı olur mu? Yoksa devam etmeli miyim bu aşamaya?
Öncesinde sistem yedeği alın. Windows+R -> sysdm.cpl -> Sistem Koruması -> C: Diski -> Yapılandır -> "Sistem ayarlarını ve dosyalarını önceki haline yükle." -> Buradan max. değeri seç. -> Pencereyi kapat ve Sistem koruması kısmından "Oluştur" butonuna bas.

Pratik yöntemi de var, Sistem İnce Ayar uygulamasıyla.

Birazcık kurcalayın "Windows Mağazası ile gelen uygulamaları kaldır." diye bir ayar olacak muhtemelen onu uygula.

Öncesinde sistem yedeği alın. Windows+R -> sysdm.cpl -> Sistem Koruması -> C: Diski -> Yapılandır -> "Sistem ayarlarını ve dosyalarını önceki haline yükle." -> Buradan max. değeri seç. -> Pencereyi kapat ve Sistem koruması kısmından "Oluştur" butonuna bas.

Birazcık kurcalayın "Windows Mağazası ile gelen uygulamaları kaldır." diye bir ayar olacak muhtemelen onu uygula.
Teşekkürler

Bulamadım?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Ayarı bende bulamadım hocam :D, kaldırılış olabilir o ayar.

Bu videoyla yapabilirsin.

Windows 7 boşta 960 MB kullanıyordu Windows 8.1 geçtim 280 MB bile gördüm. Bu arada debloating nedir ve sisteme zararı var mıdır?

Sistemde gelen MSN spor, MSN harita gibi crapwareleri kaldırarak sistemi daha da hafifletiyor.

Olyshower'ın dediği gibi eklentileri kaldırıp sistemi hafifletiyor.
Program dediğiniz wise cleaner 365 herhalde. Gayet güzel bir program forumda da görebilirsiniz zaten.

Geri
Yukarı