Rehber Windows 8.1 hızlandırma

Hocam merhaba biraz geç olsa da birkaç özellik daha eklemek istiyorum. Rehber: Windows 10 Gelişmiş Hızlandırma ve Hafifletme bu konunun 4. yöntemi olan ıslc'de buraya eklenirse çok güzel olur. Ve bu videodaki yöntem ile HDD kullananlar için dma açmak çok yararlı olur(ortalama %30 falan HDD üzerinde hız artması oluyor kendim denedim), konunu düzenleyip yazdıklarımı eklersen çok sevinirim iyi günler dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci sayısını arttırmak bir işe yaramıyor. Kapalı bırakabilirsiniz. Kapalı olduğu zaman yine olan çekirdeği kullanacak. Bir şey değişmiyor. Asıl düşürdüğünüz zaman farkı görürsünüz. Kapalıyken tüm çekirdekleri kullanıyor zaten. Orayı ellemenize gerek yok.

Doğru ama eksik. Normal şartlarda CPU çekirdekleri park durumuna geçebiliyor. İşlemci tikini açmak sadece özel durumlarda kullanılmalı. Ben park modunu kapatmak için Quick CPU kullanıyorum. Kendim rehber hazırladığım zamanda buna yer vereceğim. 2 kata kadar FPS artışı sağlayabiliyorum.

Geri
Yukarı