Windows 8.1 inaccessible boot device ve reboot and select a boot device hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mycryengine

Hectopat
Herkese merhaba. Bu forumu internette sorunuma çözüm ararken gördüm. Bir çok kişinin dermanı olmuşsunuz ama hiçbiri bende işe yaramadı. Sorunumu kökten anlatmak gerekirse 2 ay öncesinde kasılmaya başladı bilgisayarım. Geçen seneki yaz tatilinden beri windows 8 kullanıyorum. Bu kasılmalara anlam verememiştim ve pek de sallamamıştım ancak 1 ay geçtikten sonra bilgisayarım çöktü ve zorla masaüstünü açıp iso'dan format attım. İlk kasılmaların başladığı hale geldi en kötüsü olmasa da sorunu atlatamadığım belliydi.

Birkaç gün önce yine ağlamaya başlayınca bilgisayar ben de 8.1 kurarsam düzelir diye düşündüm. Dün gece indirdim ve kurdum. Çok hafif arada takılmalar olsa da sorun düzelmiş gibi görünüyordu. Ancak bir kaç saat önce Dota 2 oynarken bir anda dondu 2 dakika bekledim kendine gelmeyince bende düğmeye basarak kapattım bilgisayarı. Ancak ondan beridir açılmıyor. Windows açılırken ya bir kaç aydır gördüğüm "reboot and select a boot device" uyarısı çıkıyor ya da mavi Windows logosu gelip yükleme yaparken "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı" deyip kendini kapatıyor. Altta sorunun neyden kaynaklandığının yazdığını biliyorum ama hemen geri kaybolduğu için göremiyorum.

Ayrıca şu videoyu çektim hiçbir onarım işlemi kabul edilmiyor ve komut sistemine yazılanlardan da hep hata alıyorum. Güvenli modda çalıştırmak için bir komut yazıyordu sanırım bu forumda ancak o da işe yaramıyor yeniden başlatıp tekrar deneyin diyor ama olmuyor. Scannow komutu da hata veriyor. 1 Yıldır bilgisayarcı yüzü görmedi, bilgisayarıma 1-2 ayda bir bakım yapıyorum. Donanımsal olarak bir sorun olduğunu zannetmem. İşlemcim i7 2600 (k'sız olanı) anakartım ise Asus Sabertooth Z77. Sizce neden böyle bir problem olur? Tanıdığım tek bilgisayarcı da kapanmış başka bilgisayarcılara da teslim etmek istemiyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim. Buraya kadar okumuşsanız bile teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- - - Güncellendi - - -

Az önce hatayı videoya çektim ancak aşırı bulanık çıkmış. Görebildiğim kadarıyla hatada INACCESSIBLE BOOT DEVICE

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc'yi açabilirseniz Hdd tarama programlarıyla bir bad sector taraması yaparmısınız ?

Hdd tune deneyebilirsin piyasada çok fazla program mevcut deneyebilirsiniz.

Lisansını aldığınız yere başvurup kurulum diskini alabilirsiniz. Sonrasında da diskten onarmayı deneyenilirsiniz...

Maalesef lisansız ürün kullanıyorum.:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef Technopat Forum'da lisansız ürünlere destek verilmiyor diye biliyorum... Size tavsiyem Windows 8.1'i satın almak, geliştiricileri de desteklemek...

Bu şekilde hata almanızın nedeni kullandığınız aktivatör yazılımlardan kaynaklanabilir. Eğer zararlı bir aktivatörle etkinleştirmişseniz sisteme zarar verir.

Temiz bir kurulum yapmanızı öneririm. https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Ardından yine bir ağırlaşma yaşarsanız zaman geçmeden burada belirtin. Yazılımsal ve donanımsal olarak inceleyelim. Ama öncelikle temiz bir Windows 8.1 kurulumu yapmanız şart.

Verdiğiniz bağlantıdaki dosyayı indiriyorum ancak malum bilgisayar açılmıyor. USB'den kurulum duymuştum onu nasıl yapabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı