Windows 8.1 kullanmaya değer mi?

RAM kullanımı öyle çok yüksek değil Windows7'den çok farkı yok.
900 MB ile 1200 MB arasında gidip geliyordu bende.
Ayrıca Windows 10 ve 11 den çok daha hızlı açılıp kapanıyor bence.
Bence bootta en iyi işletim sistemi Windows 8 serisi.
Bende Windows logosu geldiği an dönmeden açıyordu.
Şuan Windows 11 kullanıyorum birazcık dönüp açıyor yuvarlak.
Desteği 2023'e kadar devam edecek ve Windows 7 gibi yine kullanılabilir ki Antivirüsler ile vb.
Birde Microsoft Visual uygulamalarını kurarsanız dll hataları vb. almazsınız.
Biraz alakasız olabilir ama Windows7'ye geri döndüğümde Whatsapp Desktop'un kurulamadığını farkettim. .dll hatası veriyordu hangi dll dosyasıydı hatırlamıyorum. Ancak, Microsoft'un Visual C++ uygulamalarını kurduğum da başarıyla kuruldu ve çalıştı.
.dll hatası verdiğinde bu yöntem denenebilir.
Performans konusunda üzmez de, arayüz bana biraz eksik gibi geliyor.
Ancak başlat menüsü gerçekten stabil, hızlı ve hoş efektlere sahip.
Metro uygulamaları bana çok kullanışsız geldi.
Eğer Windows 10, 11 de ki özellikler falan gerekmese 8.1 de kalmaya devam ederdim.
Bence güzel bir işletim sistemi, Windows 10 ve üzeri gerektiren şeyleri kullanmıyorsanız.

Bence deneyip siz karar verin sistem özellikleriniz nasıldı?
SSD mi HDD mi?
Hocam ben ayar yapınca başlıyor zaten kasmalar anlamadım gitti.

SSD var. Windows 10 için gayet yeterli sistemim. Fikirlerinizi alıp bir de Windows 8.1 deneyeyim. En azından 2023'e kadar kullanırım. 🙂

Hocam ben ayar yapınca başlıyor zaten kasmalar anlamadım gitti.

SSD var. Windows 10 için gayet yeterli sistemim. Fikirlerinizi alıp bir de Windows 8.1 deneyeyim. En azından 2023'e kadar kullanırım. 🙂
Ben denemenizi öneririm belki seversiniz. Belki de yaptığınız ayarlamalar sistem dosyalarını yada işletim sisteminin optimizesini bozuyor.
Eğer benim gibi biraz nostalji seviyorsanız Windows10 altı sürümler ayrı bir zevk veriyor.
Umarım denerseniz sorun yaşamaz ve pişman olmazsınız, kendi deneyimlerime dayanarak bunu söylüyorum. Windows10 ve üzeri cihazın beynini yiyor bence. Windows10 üzerinde fan susmuyor benim sistemde. Ha tabi daha iyi ve uyumlu sistemler de oldukça sessiz ve hızlı çalışır orası ayrı. Ancak sistemim de HDD varken 10'da susmayan bilgisayarın 7'de çıtı çıkmıyordu.
7 HDD de bile çok akıcıydı.
Bu arada en son 8.1 kurduğumda kurulum sadece 7 dakika sürdü.
Şaka gibiydi. 7 dakika da kişiselleştirme ekranına geldim ve kurulumu tamamladım.

Ben denemenizi öneririm belki seversiniz. Belki de yaptığınız ayarlamalar sistem dosyalarını yada işletim sisteminin optimizesini bozuyor.
Eğer benim gibi biraz nostalji seviyorsanız Windows10 altı sürümler ayrı bir zevk veriyor.
Umarım denerseniz sorun yaşamaz ve pişman olmazsınız, kendi deneyimlerime dayanarak bunu söylüyorum. Windows10 ve üzeri cihazın beynini yiyor bence. Windows10 üzerinde fan susmuyor benim sistemde. Ha tabi daha iyi ve uyumlu sistemler de oldukça sessiz ve hızlı çalışır orası ayrı. Ancak sistemim de HDD varken 10'da susmayan bilgisayarın 7'de çıtı çıkmıyordu.
7 HDD de bile çok akıcıydı.
Bu arada en son 8.1 kurduğumda kurulum sadece 7 dakika sürdü.
Şaka gibiydi. 7 dakika da kişiselleştirme ekranına geldim ve kurulumu tamamladım.
Ben yavaştan indirmeye başlayayım hocam. Ellerinize sağlık. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı