Çözüldü Windows 8.1 Kurulumunda "Disk Boot Error ! Press Enter..." Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dark Gamer

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selam.
Benim bilgisayarda Windows 8.1 Pro vardı ama açık mavi ekran hatasından kurtulmak için Windows Vista yükledim. Bugün Windows 8.1 Pro indirdim. Hafıza kartı ile format atmaya kalktım ama "Disk boot error! Press enter..." hatası verdi.

Sizce bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafıza kartlarında boot sektörü %99,99 ihtimal ile bulunmaz. Yani format atmanız çok zor. Ama hafıza kartından kasıt USB bellek ise kullandığınız belleğin boot sektörü bozulmuş olabilir.

Hafıza kartını kart okuyucuya takıp format atın. Birde usb ye yazmak için hangi programı kullanıyorsunuz?

Telefonun hafıza kartını kullanıyorum. Lexar 8 GB. Rar dan direk dosyaları karta çıkartıyorum.

Yanlış yapıyorsun. Eğer öyle yaparsan tabi boot dosyası işlemez. ISO dosyasını Windows 7 USB TOOL gibi bir yazılım ile SD karta yazdır. Daha sonra SD karttan boot etmeyi dene.

Benim bakkal abim şunları yap dedi ;

Windows + R = cmd

diskpart
list disk
select disk 1
clean
create partition primary
select partition 1
active
assign
exit
exit

Daha sonra USB'yi FAT32 ve Cluster boyutu 32 KB yap sonra .ISO sağ tık > çıkart > USB seç atsın sonra Boot menüde usb mi seçip at formatını dedi. İnşallah işe yarar.

Bakkal abinin dediğini yaptım oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum komutlarla uğraşma boşuna sorunu halletmişsin ama daha pratik yolu var Windows usb dvd tool, Rufus, WintoFlash, Universal USB installer ve bir sürü bu işi hakkıyla yapan yazılım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı