Windows 8.1 Kurulumunda Disk Oluşturma Hatası

rkytie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba dün akşam bir arkadaşın bilgisayarına Windows 8.1 kurmaya başladık. Bilgisayarı boot ettik ve Windows kurulum yerine geldik, disklerimiz C ve D olarak bölüktü. D diskine kişisel dosyalarını attık. Özel seçeneğine tıklayıp disk seçimine geldik, D diskini ellemiyoruz zaten, C'yi "Sil" dedik. Sildikten sonra C diskini yeniden yaratmak için "Yeni" dedik ve MB'ını belirledik. Tamam tuşuna basamıyoruz, oluşturamıyor. Hata veriyor, hata kodunu şu an unuttum. Ayrıntılarda;

Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows sadece GPT disklere yüklenebilir hatasını veriyor.

Forumda bir kaç çözüm seçeneğini denedim.

BIOS ayarlarından IDE ayarını SATA'ya çeviremiyorum. Şöyle ki tek bir seçenek var, IDE ve ACHI olarak iki ayrı seçenecek yok. Sadece ACHI vardı sanırım. Bunun çözümü nedir? Bilgili hocalarımız yazarsa sevinirim. Laptop şu an bende değil, çözümleri akşam deneyeceğim. Çok teşekkürler.

Arkadaşım sen Uefi kurulum yapıyorsun sanırım. Eski bios'un Uefi değilse ve Uefi ye yeni geçiyorsan Diskini komple silip tekrardan C ve D sürücülerini yaratman gerek yoksa o hatayı alırsın. Şimdi yapman gereken tek şey bilgilerini yedekle ve bütün sürücüleri sil tekrardan oluştur.

Hocam diske hiç bir erişimim yok çünkü Windows'u C diskinden sildim. Bilgilerime nasıl ulaşacağım?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı