Çözüldü Windows 8.1 Mavi ekran hatası - MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tolkien

Kilopat
Merhabalar benim sorunum 2 gün önce oyun oynarken bi anda laptop "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor." hatası geldi. Netten baktım en korktugum hata türü olan mavi ekran hatasıymış bu. Hata koduda bu aşağıdaki..

Multiple -irp complete request yazıyor ve yeniden başlıyor. Bazen çok sık bazen 3-4 saatte bir oluyor oyunlarda problem yok kasma falan hiç yok ama bu sorunu anlamış değilim. Bir iki kez de

Pfn List corrupt hatası verdi ama tekrar üstteki hatayı vermeye devam ediyor. Bugun 4 kez verdi bilgisayar kasar gibi olup aniden ses takılıyor ve mavi ekran.

Markası malesef casper.. 6-7 aylık laptop sorunsuzdu şu zamana kadar.

Minidump klasörünün içerigini upload ettim:

Minidump.zip — RGhost — Dosya paylaşımı

Ayrıca bu resimdede bir program ile baktım pek birşey anlamadım..

wz5NBY.jpg

Pioneer;

Hamachi kaldır, Speed fan kaldır, Atheros driverini güncelle(Modeli aida64 ile bul bize söyle, işletim sistemi bitini de belirt), Realtek driverlerini güncelle, Deamon tools güncel değilse güncelle, AMD ekran kartını güncelle.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Hamachi ve Speed fan'ı kaldırdım. Atheros sanırım kablosuz bağlantı için. Benim bilgisayarım masaüstü ve kablosuz bağlantı seçeneği maalesef yok.

Windows 8.1 kurduktan sonra AMD Ekran kartımı kurdum fakat sonunda Driver kurulamadı gibi bir hata verdi. Sanirim Ati HD 4600'a garezi var bu Windows 8'in.

Driver Pack Solution programı ile tekrardan driverleri taratıp güncelleyeceğim.

İşlemi tamamladıktan sonra durumu buraya bildiririm.

İlginiz için teşekkür ederim. :)

Hocam mause'u kaldırınca düzeldi ama mause'suz da olmuyor kuşkusuz. Drivwr da güncel nasıl çözecem bu sorunu

- - - Güncellendi - - -

Bir de ben o dosyaları upload edemiyorum izniniz yok diyor halbuki administrator kullanıcı bu zaten tek kullanıcı bilgisayardaki

Hocam ilk önce dosyaları masa üstüne kopyalayınız. Sonra Arşiv işlemini yapınız. :)

Ben tolkien nedense noktadan sonra boşluk bırakmadıgım için banlanmışım.

Dediginiz yöntemleri deniyeceğim. Ben donanımsal bir hata oldugunu dusunmuyorum. Donanımsal olsa hiç acılmazdır heralde. 3 saat hata vermedıgı oluyor. Oyunlarda problem yok ama realtek ve wireless nasıl güncellenir bilgim yok. Yardımcı olan yorum atan herkese teşekkürler.

Ve ben uzun süredir mouse takılı kullanıyorum. 8.1'de sorun yoktu ama denicem çıkarmayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tolkien;
Hamachi kaldır, Kasperskyı güncelle imzamda var, Realtek driverlerini güncelle ethernet ve wireless driverlerini güncelle kendi sitelerinden.

Pioneer;

Hamachi kaldır, Speed fan kaldır, Atheros driverini güncelle(Modeli aida64 ile bul bize söyle, işletim sistemi bitini de belirt), Realtek driverlerini güncelle, Deamon tools güncel değilse güncelle, AMD ekran kartını güncelle.

thereisnoway ;

Aynı sorun varsa sende arkadaşların gönderdiği dosyalardan gönder :)
dmo — RGhost — Dosya paylaşımı

Buyrun hocam.

Hamachi kaldırdım ve mouse çıkardım. Saat 7 den beri kapanmıyor. Umarım düzelmiştir ama mouse olmadan ne yapacagımı bılmıyorum. Düzelse bile farklı bir mouse taksam sorun olur mu acaba ?

Saat 7 şu an hala kapanmadı hamachi kaldırdım ve mouse çıkardım zor oluyor touch pad ile ama idare etmeye çalışıyorum. Umarım bir daha vermez mouse takıp akşam test edicem.

Driver Pack Solution programı ile tekrardan driverleri taratıp güncelleyeceğim.
Her şey tamam ama bu tür programları kullanırsanız benden yardım beklemeyin. 4600 serisi Windows 8 için var ve desteğini kesmiş durumda AMD. Uyumluluk modunda deneyin ve ilk önce driverleri kaldırıp sonra kurmayı deneyin.

- - - Güncellendi - - -

Bitdefender kaldır, Hamachi kaldır. Driverlerini güncelle, imzamda ki Sistem tarama ve sistem tarama 2 indir tarama yap. Sistem tarama tarama bittikten sonra İE sayfası açılacak o sayfada ki linki buraya yapıştır.

Sistem tarama 2 sonucunda bir şey bulursa Save result yapıp kaydettiğin logu ister upload edip paylaş, ister direk burada paylaş.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar ortak noktanız Hamachi'dir. Bundan kaynaklı ancak diğer dediklerimi de uygulayın.

Başka bir fare alıp deneyin.

Microsoft mouse takıp denicem. Laptopa soğutucu taksam o problem yapar mı oyunlarda çok fazla ısınıyor 100 dereceye kadar sogutucu takınca 80 derece ısınıncada garipleşiyor laptop yaptıgım işlemler çok geç açılıyor reset atana kadar düzelmiyor.

Soğutucu problem yapabilir mi ? Markası PolyGold.

Kendi faremi taktım ve sorun olmadı soğutucuyuda taktım bir problem yok gibi ama bir farklı hata var. Bilgisayar ısınınca programlar 1-2 dakikada açılıyor ve bazıları hata veriyor reset atmadan düzelmiyor bu virüsmüdür bir çeşit ? ve bunları hala hamachinin yaptıgına inanamıyorum.

Şuna da bir bakar mısınız ben de dünden beri uğraşıyorum sinirlerime dokunmaya başladı :(

Önceleri oyunlardan oluyor sanıyordum ama olmuyormuş onu anladım. Daha sonra skypeden olduğunu düşündüm çünki mavi ekran geldiği zaman ilk önce sesde sorun oluyor vb.

2 günden beridir bakıyorum ama hepsi yabancı siteler ve çevirdiğimde harddiskten kaynaklanan bir problem dedi ve sonunda bu forumu bulabildim dosyalarıma bakabilir misiniz ? :

Bu arada mousem A4 tech'in double-click mouselerinden olur mu sorun ?

İndir Sorun rar

Bende mavi ekran sorunu kalktı ortadan gibi 2 gündür yok, ama bir sorun var ses cızırtı yapıyor mavi ekran verirken de ses takılıp veriyordu. Şimdi ses arada 1-2 saniyeliğine tırrrr diye takılıyor sonra düzeliyor anlamadım bunu.

Microsoft mouse takıp denicem. Laptopa soğutucu taksam o problem yapar mı oyunlarda çok fazla ısınıyor 100 dereceye kadar sogutucu takınca 80 derece ısınıncada garipleşiyor laptop yaptıgım işlemler çok geç açılıyor reset atana kadar düzelmiyor.

Soğutucu problem yapabilir mi ? Markası PolyGold.

Kendi faremi taktım ve sorun olmadı soğutucuyuda taktım bir problem yok gibi ama bir farklı hata var. Bilgisayar ısınınca programlar 1-2 dakikada açılıyor ve bazıları hata veriyor reset atmadan düzelmiyor bu virüsmüdür bir çeşit ? ve bunları hala hamachinin yaptıgına inanamıyorum.
Markasız aygıtlar çoğunlukla sorun çıkartır ancak deneyebilirsin. Dediğim gibi ortak noktalarınız hamachi.

- - - Güncellendi - - -

Bende mavi ekran sorunu kalktı ortadan gibi 2 gündür yok, ama bir sorun var ses cızırtı yapıyor mavi ekran verirken de ses takılıp veriyordu. Şimdi ses arada 1-2 saniyeliğine tırrrr diye takılıyor sonra düzeliyor anlamadım bunu.
O sorun sıcaklıktan olur sıcaklık arttıkça donmalar ve takılmalar başlar son aşamaya gelince o ses gelir ve mavi ekran veya direk bilgisayar kapanmaya başlar.
Leptop ise macun yenilemesi ve iç temizlikleri yapılması gerekir.

- - - Güncellendi - - -

Şuna da bir bakar mısınız ben de dünden beri uğraşıyorum sinirlerime dokunmaya başladı :(

Önceleri oyunlardan oluyor sanıyordum ama olmuyormuş onu anladım. Daha sonra skypeden olduğunu düşündüm çünkü mavi ekran geldiği zaman ilk önce seste sorun oluyor vb.

2 günden beridir bakıyorum ama hepsi yabancı siteler ve çevirdiğimde harddiskten kaynaklanan bir problem dedi ve sonunda bu forumu bulabildim dosyalarıma bakabilir misiniz ? :

Bu arada mousem A4 tech'in double-click mouselerinden olur mu sorun ?

İndir Sorun rar
Sizde de hamachi kurulu bunu kaldırın, Ahnlab hackshield kaldırın, Eset kaldır. Nvidia ekran kartını güncelle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı