Windows 8.1 RAM kullanımı azaltma

121114

Picopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci 9.sınıf
RAM
4
Arkadaşlar bir videoda Windows 8.1 bir performance Edition RAM kullanımı 300 idi indirecektim KMSpico ile etkinleştirildiğini gördüm.

Bende orijinal ISO indirip kurdum ve böyle bir konu açmaya karar verdim. Windows 8.1 RAM kullanımını nasıl 300 yapabilirim? RAM 4 GB. Normalde 1 GB RAM kullanmakta boşta.

Şunu kapat bunu kapat derken lütfen nasıl yapıldığını anlatır mısınız?
Söylemeyi unuttum sürüm Windows 8.1 SL.

Nedir bu milletteki RAM sevdası?
Windows 8.1 zaten az RAM kullanıyor. Sen 4 GB ile kullanıyormuşsun, ben bir de 3.25 GB ile kullanıyordum ve yetiyordu. Windows zaten sen RAM kullanan bir işlem yapacağın zaman RAM'i boşaltıyor, senin işlemine yer açıyor. Sen o işlemi kapattıktan sonra da geri RAM'de yer kaplıyor. RAM senin sabit diskinden daha hızlı olduğu için Windows birçok işlemi RAM'de tutuyor ki sistem daha hızlı olsun. RAM kullanımını azaltmak için bir işlem yapmana gerek yok. O "Performance Edition" dediğin ISO'ları da kimin hazırladığı belli değil, güvenliği tartışılır.

Öncelikle görev yöneticisini aç. Orada başlangıç kısmına gel. Gereksiz ne varsa devre dışı bırak. Sonra işlemlere gel, Orda da aynı şekilde gereksiz ne varsa o görevleri sonlandır. Tabii neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu da biraz bilmen lazım. Zaten sistem görevlerini sonlandırmaya çalışırsan karşına uyarı mesajı çıkar. Daha sonrasında MemReduct adlı bir program var, bunu güvendiğin bir siteden indirebilirsin. Programı açtığında "clear memory" butonuna basarak Ram'i temizleyebilirsin. (Not: Bazen bu program ufak tefek sorunlara yol açabilir, bu benim sorumluluğumda değildir :) ) Bilgisayarı her açtığında bu işlemi tekrarlarsan, olabildiğince azaltmış olursun. Ayrıca ufak bir program yazmıştım batch ile. Bulursam atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı