Windows 8.1 RAM kullanımı

3507Enes

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 8.1 embedded industry Pro kullanıyorum ve birkaç ayar yaptıktan sonra RAM kullanımı.
Boşta iken RAM kullanamı.

1695797903893.png

Sizce daha da azaltılabilir mi?

287MB kullanıyor daha ne kadar kullanmasını istiyorsunuz :D

8.1 zaten çok optimize en az kaynak tüketen sürümlerden biri ve 287 zaten çok çok düşükken daha düşürmeye çalışmanız kararlılığı bozacaktır.

287MB kullanıyor daha ne kadar kullanmasını istiyorsunuz :D

8.1 zaten çok optimize en az kaynak tüketen sürümlerden biri ve 287 zaten çok çok düşükken daha düşürmeye çalışmanız kararlılığı bozacaktır.

Mem Reduct ile temizle yapınca o kullanımı veriyor eğer kullanmazsam 578MB oluyor. Mem Reduct nasıl temizleme yapıyor bilginiz var mı?

Daha ne kadar düşsün hocam 🙂 Neredeyse XP ile yarışacak. Windows 8.1 bu konuda en başarılı işletim sistemlerinden biri. Kaynak kullanımı gayet makul ve mükemmel bir performansı var. Çoğu kişi Windows 8 ile karıştırdığı için sevmiyor ama en iyi işletim sistemlerinden biri bence.

Daha ne kadar düşsün hocam 🙂 neredeyse XP ile yarışacak. Windows 8.1 bu konuda en başarılı işletim sistemlerinden biri. Kaynak kullanımı gayet makul ve mükemmel bir performansı var. Çoğu kişi Windows 8 ile karıştırdığı için sevmiyor ama en iyi işletim sistemlerinden biri bence.

Mem Reduct ile temizle yapınca o kullanımı veriyor eğer kullanmazsam 578MB oluyor. Mem Reduct nasıl temizleme yapıyor bilginiz var mı? Üsstede yazmıştım sizin bilginiz var mı?

Mem Reduct ile temizle yapınca o kullanımı veriyor eğer kullanmazsam 578MB oluyor. Mem Reduct nasıl temizleme yapıyor bilginiz var mı?

578 de çok iyi zaten. Sisteminizin belleği çok az, RAM tüketimini azaltıp kararlılığı düşürmek yerine RAM takviyesi yapılmalı sisteme.

Mem Reduct ile temizle yapınca o kullanımı veriyor eğer kullanmazsam 578MB oluyor. Mem Reduct nasıl temizleme yapıyor bilginiz var mı? Üste de yazmıştım sizin bilginiz var mı?
Nasıl temizleme yaptığını bilmiyorum ama 578 MB de gayet iyi bir değer. Şöyle çıtırından bir RAM takviyesi yapsanız tadından yenmez. 4 GB olsa o sistemi uzun bir süre daha kullanabilirsiniz. Çünkü RAM'i daha fazla boşaltmaya kalkarsanız büyük ihtimal sistemin istikrarı bozulacak.

Nasıl temizleme yaptığını bilmiyorum ama 578 MB de gayet iyi bir değer. Şöyle çıtırından bir RAM takviyesi yapsanız tadından yenmez. 4 GB olsa o sistemi uzun bir süre daha kullanabilirsiniz. Çünkü RAM'i daha fazla boşaltmaya kalkarsanız büyük ihtimal sistemin istikrarı bozulacak.

O zaman bu şekilde bırakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı