Windows 8.1 ram kullanımı

b3l4tr1x

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Laptop da 8gb ram mevcut yalnız bunun 6.4gb lik bölümünü kullanabiliyorum geri kalanı nerede acaba?
Ram bellekler dual
ram2.png
ram.png

Merhaba,
Aşağıda ekleyeceğim resimdeki ayarları kendi bilgisayarınızda kontrol edebilir misiniz?
Başlat > Çalıştır veya Windows Tuşu+R ile msconfig ayarlarını açın.
Devamı resimde mevcut.

capture1.jpg

Daha önceden 8GB tam gördüğünüze emin misiniz?
Yenimi RAM yükselttiniz?
Ayrıca işletim sisteminiz 64 bit mi? 32 bit Windows kullanarak herhangi bir kernel patch yapmadınız değil mi?
Bilgisayarınız görünen o ki toplam belleği 6.4 GB görmekte.
Ekran kartınız için ayrılmış olabilir mi?
Bilgisayarınızın marka ve modelini belirtir misiniz?
Bios ayarlarınızı default haline alabilir misiniz?
Mümkünse bios güncellemesi yapın.
Sonra tekrar kontrol sağlayın.

Son düzenleme:
-Format atıldığında ve virüs taraması temiz çıktığı halde RAM ve CPU kullanımı kendiliğinden %75-90 a kadar aşırı artıyorsa; bu durum "windows update" hizmetinden kaynaklanıyor olabilir..
Windows Görev Yöneticini açın (ctrl+alt+delete) > işlemler > açılan pencerenin en alt kısmında "Tüm kullanıcıların işlemlerini göster" e tıklayıp seçiniz > işlemler bölümünde bellek kullanımını gözlemleyiniz en çok ve sürekli artan bir şekilde belleği kullanan svchost.exe ise (bu windowsun kendi işlem sisteminin uygulamasıdır, kesinlikle işlemini sonlandırmayın, ayrıca birden fazla da gözükmesinde de sorun değil); svchost.exe artarak aşırı bellek kullanıyorsa > üzerinde sağ tıklayınız > açılan küçük alt pencerede " hizmetlere git" tıklayın > hizmetler bölümünden svchost.exe 'in altında çalışan uygulamaları ve hizmetleri seçili olarak karşınıza çıkacak > bu hizmetleri altında "windows update" i seçip, sağ tıklayıp, "hizmeti durdur" a tıklayınız.. ve ram cpu kullanımı normale dönsün..
ben bu sorunumu böyle hallettim..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı