Windows 8.1 sürümünde Windows uygulamalarını kullanamıyorum

jakethedogg

Decapat
Geçenlerde Windows sürümümü 8.1 yaptım. İlk başta mağaza uygulaması açılırken artık açılmıyor. Posta, hava durumu vs açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 8.1 Pro kullanıyorum.

Çoğunun sunucusu kaldırıldı diye biliyorum. Kaldırılmamış olabilir, internet bağlantını denetle. Proxy veya DNS kullanıyorsan kaldır.
Bir güncelleme geldi bu metni yazdığımın akşamı. Sonrasında sabah açıldı mağaza uygulaması. Ama eminim ki mutlaka 2 gün sonra tekrar gidecek. Güncellemeye olabildiğince dikkat etmeye çalışacağım. Başka bir öneriniz varsa yazın lütfen.

Bir güncelleme geldi bu metni yazdığımın akşamı. Sonrasında sabah açıldı mağaza uygulaması. Ama eminim ki mutlaka 2 gün sonra tekrar gidecek. Güncellemeye olabildiğince dikkat etmeye çalışacağım. Başka bir öneriniz varsa yazın lütfen.
Sistem dosyaları bozuk olabilir. Aklıma bunlar geldi :D. CMD' yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları sırayla yazın:

[CODE title="Komut İstemi" highlight="1"]SFC /SCANNOW[/CODE]

[CODE title="Komut İstemi" highlight="1"]DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth[/CODE]

[CODE title="Komut İstemi" highlight="1"]DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth[/CODE]

Geri
Yukarı