Windows 8.1 UEFI DVD'ye yazma

benim bildiğim işletim sistemini uefi olarak dvd ye rufusla yazdıramayız,normal bir şekilde windowsun yazdırma aracını kullanabiliriz.ama bunda da kuracağımız isoda uefi özelliği olması gerekiyor,uefi özelliği olmayan isoyu mbr bölümlendirme sitilinde bir harddiske kuracağımız zaman gpt hatası veriyor :)

benim bildiğim işletim sistemini uefi olarak dvd ye rufusla yazdıramayız,normal bir şekilde windowsun yazdırma aracını kullanabiliriz.ama bunda da kuracağımız isoda uefi özelliği olması gerekiyor,uefi özelliği olmayan isoyu mbr bölümlendirme sitilinde bir harddiske kuracağımız zaman gpt hatası veriyor :)[/
benim bildiğim işletim sistemini uefi olarak dvd ye rufusla yazdıramayız,normal bir şekilde windowsun yazdırma aracını kullanabiliriz.ama bunda da kuracağımız isoda uefi özelliği olması gerekiyor,uefi özelliği olmayan isoyu mbr bölümlendirme sitilinde bir harddiske kuracağımız zaman gpt hatası veriyor :)
Peki o yukarda dediginiz gpt hatasinin çözümü varmi

aslında çok basit format sırasında C diskini biçimlendirdiniz diyelim ileri tuşuna bastığınızda hata verir zaten , D diskinde önemli bilgileriniz varsa başka bir bilgisayarda işletim sistemini bir flash belleğe rufus programı yardımıyla gpt bölüm düzeni olarak yazdırabiliyorsunuz sonra formata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı