Windows 8.1 UEFI için "İso" dosyası nerden bulabilirim, "İso" dosyası için lisans mı gerekli?

Cengiz E.

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 "UEFI" olarak kurmak istiyorum, Windows 8.1 "İso" dosyasını nerden bulabilirim,"İso" dosyası lisans satın alırsam mı geliyor, Lisansı aldıktan sonra ürün anahtarı nereye geliyor?

Cd olarak alırsan cd içerisinde ayrıca lisans kodu yazan bir kağıt var online olarak nasıl oluyor bilmiyorum.
CD/DVD'deki kodu öğrenmek için yine CD/DVD'deki sources klasöründe bulunan PID.txt dosyasında bulabilirsin fakat eğer bu hazır bilgisayarsa genellikle Ürün Anahtarı Bios'a gömülü olur.

Satın alma işlemini bilmiyorum. Fakat Recep ağabey ile Ali ağabeyin rehberi var. Buradan ulaşabilirsin. Fakat kurulum sırasında geçici aktivasyon için kod girmelisin veya satın almalısın. Yada geçici kodu girdikten sonra. Yasa dışı yollarla ürün anahtarını bulabilirsin. Son tercihi önermiyorum ama sana kalmış.

CD/DVD'deki kodu öğrenmek için yine CD/DVD'deki sources klasöründe bulunan PID.txt dosyasında bulabilirsin fakat eğer bu hazır bilgisayarsa genellikle Ürün Anahtarı Bios'a gömülü olur.
Hiç duymadım pıd.txt dosyasında olduğunu zaten ambalajlı olarak aldığınız'da dvd üzerinde bir etiket olarak yapışık geliyor en azından WİNDOWS 7 için böle hazır bilgisayarlarda evet bios'a gömülü olarak geliyor.

Hayır cd olarak kurmayacağım USB'den UEFI kuracağım Recep ağabey bugün UEFI USB'si hazırlamayı öğretti, en son işlemdeki Windows 8.1 "İso" dosyası lazım, nerden temin ederim bu Windows 8.1 "İso" dosyasını, konu hakkinda bilgili bir kişi yönlendirebilirmisiniz lütfen.

Buradan adrese girin. Konu başında kırmızı yeri adresi kopyalayın ve adres çubuğuna yapıştırın. Girdiğiniz adreste 6 dosya var ve bu 6 dosyanın hepsini indirin. Aslında vediğim link'e bakarsanız anlatımı var. Buradan kelimesine tıklayın.

upload_2014-8-2_21-44-57.png

Dosya Ekleri

• upload_2014-8-2_21-43-13.png
    upload_2014-8-2_21-43-13.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 262
Buradan adrese girin. Konu başında kırmızı yeri adresi kopyalayın ve adres çubuğuna yapıştırın. Girdiğiniz adreste 6 dosya var ve bu 6 dosyanın hepsini indirin. Aslında vediğim link'e bakarsanız anlatımı var. Buradan kelimesine tıklayın.

Eki Görüntüle 13445
Eyvallah hocam, son olarak illa bu UEFI için 32 GB USB mi lazım?

Ben 8 GB ile yaptım. Eğer Sizde 4 GB var ise kaç GB kullanabildiğinize bakın belki sığmaz.
Düzenleme: Daha işiniz var. Dosyaları çıkartacaksınız. USB'ye yazacaksınız. Bunları attığım linkte var. Eğer bir sorun olursa yardım etmeye çalışırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı