Windows 8.1 Update 1 Güncelleme Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eoRr0k.png

Yükledim güzel oldu

Güncellemeyi sorunsuz bir şekilde kurdum. Fakat Ömer erten arkadaşımızın söylediği birkaç maddeye katılıyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aranızda ne geçti bu kadar merak ettim doğrusu. Nedir alıp veremediğiniz? Yazılım yapmak kolay iş değil, biraz sabredeceksin.

Sıralayayım:

1- Bu güncellemede Metro arayüzü resmen silinmiş.
2- Metro arayüzünü sileceklerse neden çıkardılar.
3- Şimdi Masaüstü donduğunda bile rahatça Metro arayüzünde dolaşıyorum(çok az istisna var tabi) ama bu güncellemede Masaütü dondu mu ; "Good bay mama".
4- Metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitlemek güzel fakat bunları Masaüstünde çalıştırdığımda Masaüstü kullanımım zayıflayabilir(bunan kastım programları o uygulama açıkken kullanma zorluğu çekebilirim).

Yani ben şunu anladım adamlar Windows 8 ve 8.1'i boşuna çıkardı. Yazılımın zor olduğunu zaten biliyorum ama şuan bunla alakası yok.
Hem zorsa o kadar yapımında uğraştığın yenilikleri neden geri alıyorsun ?

Sıralayayım:

1- Bu güncellemede Metro arayüzü resmen silinmiş.
2- Metro arayüzünü sileceklerse neden çıkardılar.
3- Şimdi Masaüstü donduğunda bile rahatça Metro arayüzünde dolaşıyorum(çok az istisna var tabi) ama bu güncellemede Masaütü dondu mu ; "Good bay mama".
4- Metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitlemek güzel fakat bunları Masaüstünde çalıştırdığımda Masaüstü kullanımım zayıflayabilir(bunan kastım programları o uygulama açıkken kullanma zorluğu çekebilirim).

Yani ben şunu anladım adamlar Windows 8 ve 8.1'i boşuna çıkardı. Yazılımın zor olduğunu zaten biliyorum ama şuan bunla alakası yok.
Hem zorsa o kadar yapımında uğraştığın yenilikleri neden geri alıyorsun ?
Bende birşey söyleyeceksin zannettim.

An itibari ile Recep Abi'nin Microsoft sitesinden verdiği Update dosyalarından "KB2939087" ve "KB2919442" isimli olanların x64 sürümleri direk Microsoft üstünden edinilebiliyor. Diğerleri için ise 404 hatası vermekte. Bilginiz olsun.

Herhangi bir sıkıntı olurmu. Release sürüm mü ?

Merhaba Recep abi,

Bende Windows 7 Enterprise yüklü, acaba Windows 7'den Windows 8.1 Update 1'e sadece önemli dosyalarımı koruyarak yükseltebilir miyim?

Bence bu güncellemelere hiç bulaşmayın. En azından 64 bit için bunu söyleyebilirim. Güncellemeleri indirdim ve düşük boyutlu olan güncellemelerin hepsini kurdum. Ama boyutu büyük olanı çalıştırıyorum ve yüklüyorum, yeniden başlatmamı istiyor ve dediğini yapıyorum. Ardından güncellemeyi yüklerken %10'a kadar geliyor sonra bekliyor, bekliyor, bekliyor ve yeniden başlatıyor sonra tekrar %10'a geliyor ve bekliyor, bekliyor ve yine aynı şekilde yeniden başlatıyor. Bunu 1-2 sefer daha yapıyor ve en sonunda güncelleme işlemini gerçekleştiremedik gibi bir yazı beliriyor ve güncellemiyor. %10'un ötesine gitmiyor yani. Tavsiyem bunlara hiç bulaşmadan ve sisteminize zarar vermeden resmi güncellemelerin çıkmasını beklemeniz.

wLWNLZ.png

eXrN53.png

Ayrıca güncelleme başarısız olmasına rağmen harddiskte biraz yer işgal ediyor. Bunu nasıl düzeltebileceğimi söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 64 bit kullanıyorum. Hiç bir sorun vermeden tüm güncellemeleri yükledim. Şuan sorunsuz kullanıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı