Windows 8.1 vs 7 vs 10 Lite

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
RAM
8GB DDR3L 1066MHz CL7
SSD veya HDD modeli
WD Black 500GB 7200RPM HDD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 1.7GB
Anakart
Lenovo Lancer 5A6
İşlemci
Intel Celeron N2820 2.13GHz 6.nesil
Selam. Sistem yukarıda yazıyor. Bu sistemde ben OBS ile kayıt alıyorum bazen, bazen Zula gibi Online oyun oynuyorum, bazen Chrome üzerinden internette takılıyorum. Yani çok fazla bir şey yapmıyorum. Şu an ReviOS 10 23.07 var ve yalan yok bilgisayarı biraz yoruyor. Yani oyunumu oynuyorum, kayıdımı alıyorum, internette rahatça takılıyorum ama yine de asıl sorun arayüz ve sistem uygulama performansında. Ben geçenlerde okulda Windows 8.1 kullanan bir akıllı tahtanın Chrome 120 güncellemesine ulaşacak kadar desteğe sahip olduğunu gördüm. Normalde Chrome güncellenmek için Windows 10 ve üzeri gerekmiyor muydu? Neyse konu bu değil. Windows 7 kullanacağım ama hem tarayıcı yok hem de OBS 30 FPS alacağı kayıdı Windows 7'de 12-13 FPS alıyor. Windows 8.1, OBS'ten yana sorunu yok, ama yine tarayıcı yok dediğim gibi Windows 8.1'in Chrome güncellemelerini almalarını sağlarsak kullanırım ama onun dışında Chrome dahil kullanılabilecek tarayıcı yok yine tamam belki Slimjet gibi az bilinen tarayıcıları kullanmam. Kullanacaksam popüler olarak bilinen bir tarayıcı kullanırım. Ve bir de ReviOS 10 1709 var onu kurabilirim pek sorun yok onda ama bilemiyorum kasma, donma olur mu arayüz veya başka bir yerde acaba? Yani gördüğünüz üzere kararsız kaldım. Ne kullanacağım ben bu sistemde?

Modifiye edilmiş Windows kullanmanızı tavsiye etmem. Windows 8.1 öneririm de fakat uygulamalar desteklerini çekiyor.

Hocam benim şahsen modifiye edilmiş sürümlerle derdim yok. Şu an bana sadece Windows 8.1'de Chrome güncellemelerini nasıl halledebilirim onu söylemeniz yeter.

Geri
Yukarı