Windows 8.1 Yerel Disk Doluluk Sorunu

VU7

Kilopat
Yer
Üsküdar, İstanbul / Adapazarı, Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Bu konuyu tekrar açıyorum çünkü bilgisayarıma herhangi bir program kurmama rağmen ve hatta ufak da olsa birkaç yazılım kaldırdığım halde yerel disk doluyor. Ayrıca geçen açtığım konuda 13+ GB yer kaplayan "hiberfil.sys" dosyasını silemediğim bilgisine de ekliyorum. @THE_MILLER

Son düzenleyen: Moderatör:
Komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp powercfg -h off komutunu girip enterlayın. Bu şekilde uyku modunu da kapatmış olursunuz.

Windows 10'a geçmeniz önerilir. Ardından sıkıntı yaşamazsanız Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi | Technopat Sosyal buradaki 1. maddeyi uygulayıp Windows.old klasörünü de siler yer açmış olursunuz.

Windows 10'a nihayet geçtim. Uyku modunu dediğiniz şekilde uyguladım (faka zaten uyku modum kaplıydı belki de wıindows 10'a geçtikten sonra hiberfil.sys dosyasını kendisi otomatik kaldırmış olabilir) ve adresteki birinci maddeyi de uyguladım. Kayda değer miktarda yer açıldı windows 10'u yükledikten sonra. İnşaallah kalıcı bir çözüm olmuştur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı