Windows 8.1 Yönetici Hakları Sorunu

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
QMWWvEH.jpg

SmartScreen'i kapatmak için yönetici ayarlarına girdiğimde böyle bir durumla karşılaştım. Bilgisayarda tek hesap var zaten ve yönetici haklarına sahip doğal olarak ama arada sırada bu haklarla ilgili sıkıntı çıkıyor. Bazen bunu yapmaya yetkiniz yok gibi durumlarla da karşılaştığım oluyor. Haklarla ilgili bir şeyi mi bozdum ne olduysa artık. Bu durumu nasıl çözebilirim ?

Evet yönetici haklarınız bozulmuş. Yeni bir yönetici kullanıcı hesabı oluşturun. Yeni kullanıcı hesabı üzerinden Smart screen'ı kapatın. Belgelerim ve masaüstündeki bulunan dosyaları yeni kullanıcı hesabınıza taşıyın. Eski kullanıcı hesabınızı Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları buradan kaldırıp, yeni hesabınızla devam edin.

Peki ayarları taşımanın bir yöntemi yok mu ? Şimdi yeni hesap açtım tüm ayarlar değişmiş şekilde karşıma çıktı. Program ayarları da değişmiş.

Çok fazla değişen ayarlar olamaz zaten. Ayrıca bu ayarların bozulması sonucunda bu durum çıktığı için sizin yeniden yapılandırmanız daha iyi olacaktır.

C:\Users\Eski PC içerisindeki dizinleri kopyalayıp C:\Users\Yeni PC ye aktarırsanız, yazılım kısa yolları ve dosyalar aynen aktarılır.

Yalnız ufak bir sorun var. Yeni açtığım ve yönetici hakları verdiğim hesapta da değiştiremiyorum. Mesela UAC'yi falan açıp kapatırken neden bu ayarı değiştiremiyorum sorusu aklımda uyandı. KMSpico bu soruna yol açmış. Kaldırmıştım, tekrar yükledim. Smart screen kapandı. Ayar yine değişmeyecek ama zaten kapatmam gerekiyordu. Diğer sorunlar tekrar oluşursa yeni hesap açıp dediğiniz gibi yaparım artık.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı