Windows 8.1'de microsoft hesabının parolasını kaldırmak?

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Bir tanıdığım kullanıcı şifresini unuttuğu bir laptop getirdi.

Yerel değilde microsoft hesabı ile kullanıcı oluşturulmuş ve şifresi unutulmuş bir bilgisayar bu. Şimdi bu microsoft hesabının şifresi kırılabilir yahut kaldırılabilir mi?

Zira Hiren's Boot CD, Active Password Changer, Elcomsoft System Recovery Pro vs gibi bütün şifre kırıcı programlar ile bu microsoft hesabının şifresini kaldırmak istediysem de başarılı olamadım daha doğrusu bu programları kullanırken, kullanıcı adı kısmında "Hly" (sanırım microsoft hesabı ile kullanıcı oluşturan PC'nin sahibi, oturum ismine "Hly" demiş) gözüküyor ve onunda parolasını kaldırmış görüyorum ama PC açılışında microsoft hesabı gene şifre soruyor.

Recep Baltaş'ın anlattığı "ophcrack" programını da USB'ye yazıp buradan boot etmeme rağmen "Ctrl+Alt+"Del" şeklinde uyarı vererek boot olmuyor.

g.jpg

Ayrıca PC'nin sahibi, belki kullanıcı şifresini, hotmail hesabının kendi şifresi olarak koymuştur dedim ama hotmail hesabına da ulaşamıyor. Bu illet microsoft hesabını kaldırmanın bir yolu var mı?

Cevap için teşekkürler hocam lakin sorunu komple format atarak kısmen de olsa çözdüm. Bir daha aynı sorun başıma gelirse bu sefer önerdiğin yöntemi deneyeceğim. Hayırlı günler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı