Windows 8.1'den Windows 10 yükseltme ve geri dönüş

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

8.1 de fazlaca sanal Windows açtığım için ve her VMware'de açılan Windows'a ayrı bir mouse tanımladığımdan dolayı.
(Örneğin 5 sanal Windows 7 32 Bit- 5 adet X7 mouse) halihazırda Windows 8.1 Single Language modlu kullanıyorum (daha fazla RAM ve CPU ihtiyacı olduğundan dolayı).

Arkadaşlarım ile fikir alışverişi yaptığımızda Windows 10 kullanınca VMware'de her sanal Windows'a ayrı mouse tanımladığım zaman mavi ekran hatası verip bilgisayar reset atmakta olduğunu öğrendim.

Ben de bunu kendim gözlemleyip çözebilmek adına Windows 8.1 Single Language'i Windows 10'a Windows 10'u İndirin aracı indirerek yapmak istiyorum.

10 gün içerisinde tekrardan 8.1'e dönüş yapılabiliyormuş.
Sorum şu,

1) yükseltme sonrası geri dönmek istediğimde tekrardan aynı 8.1 Single Language Windows'uma mı döneceğim yoksa farklı bir versiyona mı? (C: İçerisinde Windows.old klasörü duruyor izlediğim YouTube videolarında)
2) Yükseltirken dosyalar silinmiyor, sürüm düşürürken de silinmiyor sadece sürüm düşürdüğümde sürücüleri tekrardan kurmam gerekiyormuş doğru mudur?
3)Windows 10 da sanal Windows'a ayrı bir mouse ya da klavye tanımlayıp mavi ekran almadığınız bir VMware sürümü var mı?

Teşekkürler.

Bugün yükseltme yaptım, Sanal windowsları sorunsuz bir şekilde açabildim.

1) Windows 8.1 Single Language den Windows 10 Single language e geçiş yaptı.
2) Sürüm düşürmedim, çünkü sanal windows da herhangi bir sorun yaşamadım.
3)Mavi ekran hatası almadım. Belki sıfırdan Win 10 kurmadım yükseltme yaptığım için ya da Wmvare 10 da veriyordu mavi ekran 11 de vermiyor bilemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı